Elon Musk, Yapay Zeka Şirketi hakkında dikkat çeken açıklama! Gümbür gümbür geliyor

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, yeni yapay zeka şirketi xAI'ın ilk teknoloji ürününü cumartesi günü seçilmiş bir grup için piyasaya süreceğini duyurdu. Yapay zeka ürünün ne olduğu merak ediliyor.

Elon Musk, Yapay Zeka Şirketi hakkında dikkat çeken açıklama! Gümbür gümbür geliyor
Yayınlanma Tarihi : 03 Kasım 2023 19:02

Çılgın iş insanı Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter (yeni adıyla X) üzerinden yaptığı paylaşımda, xAI'ın "ilk yapay zekasını" seçilmiş bir grup için piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Şirketin söz konusu teknolojisine ilişkin Musk, "Bazı önemli açılardan şu anda mevcut olanların en iyisi." değerlendirmesinde bulundu.

Musk'ın yeni yapay zeka şirketi xAI temmuz ayında kurulmuştu.

Şirketin internet sitesinden yapılan açıklamada, xAI'nın amacının "evrenin gerçek doğasını anlamak" olduğu kaydedilmişti.

xAI ekibinin Tesla ve SpaceX'in CEO'su Musk tarafından yönetildiği belirtilen açıklamada, ekip üyelerinin daha önce DeepMind, OpenAI, Google Research, Microsoft Research, Tesla ve Toronto Üniversitesinde çalıştığı aktarılmıştı.

Açıklamada, ekibin yapay zeka alanında en yaygın kullanılan yöntemlerden bazılarına katkıda bulunduğu, yenilikçi tekniklerle analizleri kullanıma sunduğu ve alandaki en büyük buluşlardan bazılarının geliştirilmesine öncülük ettiği ifade edilmişti.

Muhabir: Dilara Zengin Okay-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :