Netanyahu net konuştu: Gazze'ye yakıt tedariki yapılmayacak

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi'nin ablukanın sıkılaştırıldığı Gazze Şeridi'ne yakıt verilebileceğini açıklamıştı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Gazze'ye yakıt verilmesini onaylamadığını" ifade etti.

Netanyahu net konuştu: Gazze'ye yakıt tedariki yapılmayacak
Yayınlanma Tarihi : 02 Kasım 2023 22:17

İsrail'in durmak bilmeyen saldırıları arasında abluka altındaki Gazze'de yaşanan insanlık dramı her geçen gün biraz daha derinleşiyor.

İsrail Başbakanlık Basın Ofisi, 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yakıt girişine izin vermediklerini ve hastanelerdeki yakıtın bitmediğini savunan Genelkurmay Başkanı Halevi'nin, "tükenince bölgedeki hastanelere gözetim altında yakıt tedarikine izin verecekleri" şeklindeki açıklamasını yalanladı.

Basın Ofisi, "Netanyahu, Gazze Şeridi'ne yakıt tedarikine onay vermedi." şeklinde açıklama yaptı.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana saldırılarını sürdürdüğü ve son dönemde bombardımanını yoğunlaştırdığı Gazze Şeridi'ndeki ablukayı da sıkılaştırmış ve yaklaşık bir aydır yakıt girişine izin vermemişti.

Filistin Sağlık Bakanlığı, bombardımandan kaçanların ve yaralı sivillerin sığınma merkezlerine dönüşen 35 hastaneden 16'sının bombardıman ya da yakıt sıkıntısı nedeniyle çalışmalarına durdurduğunu bildirmişti.

Muhabir: Enes Canlı-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :