Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev'e onur veren nişan

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'e, Astana'daki Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) 10. Zirvesi’nde Türk dünyası birliği için yaptıkları adına "Türk Dünyası Yüksek Nişanı" verildi.

Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev'e onur veren nişan
Yayınlanma Tarihi : 03 Kasım 2023 18:04

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev için onur verici bir nişan verildi. Kazakistan Cumhurbaşkanlığı açıkladı.

Kazakistan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Astana'da gerçekleşen TDT Devlet Başkanları Konseyi 10. Zirvesi sonrası ödül töreni düzenlendi.

  • TDT Devlet Başkanları Konseyi 10. Zirvesi'nin Astana Bildirisi kabul edildi
  • Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları Konseyi 10. Zirvesi başladı

Törende Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev tarafından Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev'e Türk dünyası birliğinin güçlendirilmesine önemli katkılarından dolayı "Türk Dünyası Yüksek Nişanı"nı takdim edildi.

Cumhurbaşkanı Mirziyoyev de yaptığı teşekkür konuşmasında, "Bu ödülü, gerçek kardeşlik bağları temelinde yeniden büyüyen yakın dostluğumuzun ve işbirliğimizin bir simgesi olarak görüyorum." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Saray Akorda'daki törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Türkmenistan'ın Halk Maslahatı Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban da katıldı.

Muhabir: Meiramgul Kussainova-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :