Krize dayanamadı: Erkek giyim devi iflas etti

Yükselen enflasyon, durulmak bilmeyen ekonomik kriz nedeniyle şirketler tek tek iflasını veriyor. Şimdi de erkek giyim devi iflas etti

Krize dayanamadı: Erkek giyim devi iflas etti
Yayınlanma Tarihi : 18 Şubat 2024 23:22

Gerçek Gündem ve Kamusonhaber.com.tr'nin aktardığı habere göre; Birçok ülkede küresel ekonomik kriz nedeniyle şirketler tek tek iflas ediyor. İflas eden şirketler arasında dev bir şirket daha katıldı.

Erkek giyim sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Wormland, iflas kararı aldı. Bu kararın ardından binlerce çalışan işlerini kaybetti ve sektörde önemli değişiklikler bekleniyor.

Ünlü erkek giyim markası Wormland'ın iflas ettiği duyuruldu. Giyim devinin iflasının ardından birçok kişi mağdur oldu.

Dünya genelinde iflas vakaları artmaya devam ediyor. Bir markanın daha iflas ettiği öğrenildi ve son dakika haberleri arasında yerini aldı. Almanya'da gerçekleşen bu iflas, ülkenin pandemi sonrası yaşadığı büyük ekonomik krizi bir kez daha gündeme getirdi.

EKONOMİK KRİZLE BAŞA ÇIKAMADI

Wormland, 5 gün önce Hannover'deki İflas Mahkemesi'ne başvurdu. Şirket yönetimi, iflasın nedenlerini enflasyonun yükselmesi, tüketicilerin alım gücünün azalması, kira, enerji, lojistik ve personel giderlerinin artması olarak açıkladı. Şirket, 2023 yılında satışlarını artırmış olmasına rağmen, maliyetleri karşılamakta zorlandı.

Wormland, Almanya'nın 10 farklı şehrinde 12 mağazaya sahipti. Bu mağazalar Berlin, Bochum, Bremen, Dortmund, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Münih, Nürnberg ve Oberhausen'de bulunuyordu. Mağazalarda çalışan 400 kişi, iflas sürecinde Federal İş Kurumu'ndan maaş alacak.