Neredeyse birçok evde bulunuyor! Dev tencere markası iflas etti

Türkiye'de çok sayıda satan dünyaca ünlü ABD’li düdüklü tencere devi Instant Brands kepenk indirdi. Dev şirketin iflasını sektörde büyük şaşkınlığa yol açtı. Tencere şirketinin iflas nedeninin arkasında borç krizi olduğu öğrenildi

Neredeyse birçok evde bulunuyor! Dev tencere markası iflas etti
Yayınlanma Tarihi : 18 Mart 2024 19:34

Çok sayıda ülkeden iflas haberleri gelmeye devam ediyor. ABD merkezli dev bir tencere şirketinin iflas ettiği öğrenildi. Borç krizi nedeniyle iflas eden şirket sektörde büyük şaşkınlığa yol açtı. Ünlü tencere markası ABD başta olmak üzere çok sayıda ülkede birçok ev hanımı ve restoran aşçıları tarafından kullanılmaktaydı.

TENCERE DEVİNİN HAZİN SONU

Yenicaggazetesi.com.tr'deki habere göre; Türkiye’de oldukça popüler olan ABD merkezli düdüklü tencere markası Instant Brands, zorlu ekonomik koşullar ve Kovid-19’un etkileriyle baş edememenin bir sonucu olarak iflasını açıkladı.

Çin’deki üretimleri nedeniyle eleştirilere maruz kalan firma, uzun süredir zor günler geçiriyordu. Sonunda, Houston’daki federal iflas mahkemesine başvurarak iflasını resmen ilan etti.

Türkiye pazarında da önemli bir etkiye sahip olan Instant Brands, 1800’den fazla çalışanını işten çıkarmak zorunda kaldı. Bu durum, çalışanlar arasında endişe ve belirsizlik yaratırken, işsizlikle karşı karşıya kalan çalışanlar yeni iş arayışlarına başladı.

Kovid-19 sürecinde satışlardaki düşüşün devam etmesi, şirketin mali durumunu daha da kötüleştirdi. Şirket yetkilileri, sıkı para politikaları ve yüksek faiz oranlarının şirketi olumsuz etkilediğini belirtti.

Instant Brands’in Türkiye’de de satışta olan ürünleri yoğun ilgi görüyordu.

2010 yılından itibaren internet üzerinden yapılan satışlarla Türkiye’de önemli bir pazar payı elde eden marka, iflas haberinin Türk tüketicileri üzerinde üzüntü yarattı.

Kaynak: yenicaggazetesi.com.tr

İlgili Haberler
Etiketler :