Sezen Aksu'dan İktidarın Sokak Köpeklerinin 'Uyutulmasını' Öngören Yasa Teklifine Sert Tepki

Sadece müziğiyle değil, vicdanıyla da milyonlara dokunan ünlü şarkıcı Sezen Aksu, son olarak AK Parti'nin sokak köpeklerinin "uyutulmasını" öngören yasa teklifine sert bir tepki gösterdi.

Sezen Aksu'dan İktidarın Sokak Köpeklerinin 'Uyutulmasını' Öngören Yasa Teklifine Sert Tepki
Yayınlanma Tarihi : 22 Mayıs 2024 23:45

'Minik serçe' Sezen Aksu, sadece müzik dünyasının kraliçesi değil, aynı zamanda hayvan hakları savunuculuğuyla da tanınan bir isim. Sokak köpeklerinin uyutulmasına yönelik yasa tasarısına tepkisini, duygusal ve güçlü bir mektupla dile getirdi.

Aksu, mektubunda Sivriada'daki 80 bin köpeğin trajik hikayesine değinerek, bu vahşetin izlerini taşıyan adanın "Hayırsız Ada" olarak anılmasının ne kadar ironik olduğunu vurguladı. Açlığa ve ölüme terk edilen bu masum hayvanların çığlıklarının hala gökyüzünde yankılandığını belirten Aksu, bu vahşetin sorumluluğunun insanlıkta olduğunu ifade etti.

"Neden benim sevgili ülkemde çare ararken akla ilk yok etmek gelir?" sorusuyla vicdanlara seslenen Aksu, bu zihniyetin değişmesi gerektiğine dikkat çekti.

'Neden Çare Ararken Akla İlk Yok Etmek Geliyor'

Sezen Aksu'nun mektubu:

''Tarihimizdeki Sivriada hikâyesi vicdanıma, kalbime batıyor… 80 bin köpeğin; kâh bir turiste saldırdılar diye kâh sayıları arttığından, toplanıp Sivriada’ya götürülmelerini, her zaman var olagelmiş iyi insanların çabalarına rağmen açlığa ve ölüme terk edilmelerini okurken seslerini duydum. Biz orayı hak edilmiş sıfatıyla “Hayırsız Ada” diye anarız. Açlıktan olduğu yazılsa da, vefasızlığa attıklarından emin olduğum çığlıkları hepimizin gökyüzünün bir yerlerinde kayıtlı, bundan eminim. Hayırsızlığın başı ademoğlunca tutulmuş, adanın günahı yok.

Bir asırdan fazla zamanın affına sığınacak yüzümüz de… Neden benim sevgili ülkemde çare ararken akla ilk yok etmek gelir… Sezen Aksu…''

Etiketler :