TRT'den Barış Arduç hayranlarını kızdıracak karar! Kimse beklemiyordu...

TRT'nin fenomen tarihi dizisi Alparslan: Büyük Selçuklu'nun yeni sezonu merakla beklenirken alınan karar hem takipçilerini hem de Barış Arduç hayranlarını kızdırdı.

TRT'den Barış Arduç hayranlarını kızdıracak karar! Kimse beklemiyordu...
Yayınlanma Tarihi : 09 Ağustos 2023 01:17

TRT ekranında yayınlanan, Akli Film imzalı 'Alparslan: Büyük Selçuklu' yayınlandığı ilk günden bu yana kanalın dikkat çeken dizilerinden biriydi. İlk sezonunda Fahriye Evcen'in de yer aldığı dizinin başrolünde yakışıklı oyuncu Barış Arduç'un yanı sıra birçok ünlü isim yer alıyordu.

61. bölümüyle 2. sezona ara veren dizinin herkes yeni sezonunu beklerken kanalın aldığı karar hem izleyicilerini hem de Barış Arduç'un hayranlarını kızdırdı.

maxresdefault-004.jpg

TRT TARİHİ DİZİLERİNİN FİŞİNİ ÇEKTİ

Gazete Duvar'da yer alan habere göre; TRT ekranlarında yayınlanan ve başrollerinde Barış Arduç ile Kayra Zabcı'nın yer aldığı 'Alparslan: Büyük Selçuklu' dizisi için final kararı verildi. Dizinin final kararı, başrol oyuncusu Barış Arduç'un ayrılık kararı almasının ardından kesinleşti. 

İlk bölümü 8 Kasım 2021 tarihinde ekrana gelen dizi, yeni sezonda ekrana gelecek son iki bölümünün ardından ekran hayatına veda edecek.

Gazeteci Birsen Altuntaş'n haberine göre, TRT 1 ekranlarının yeni sezonda Alparslan Büyük Selçuklu'nun yerine yayınlanacağı proje ise 'Selahaddin Eyyubi' oldu. Yönetmen koltuğunda Emir Khalilzadeh'in oturduğu ve senaryosunu İsa Yıldız'ın kaleme aldığı yeni dönem dizisi, Selahaddin Eyyubi'nin hayatını ekranlara taşıyacak.

Derleme: ulusalpost.com - Erdoğan Kan