Türkan Şoray yıllar sonra itiraf etti! Sinemaya mecbur kaldığım için başlamıştım

Efes Kültür Yolu Festivali'nde konuşan Türkan Şoray'dan yıllar sonra dikkat çeken bir itiraf geldi. Ünlü oyuncu açıklamasında sinemaya mecburiyetten başladığını belirterek nedenlerini de anlattı

Türkan Şoray yıllar sonra itiraf etti! Sinemaya mecbur kaldığım için başlamıştım
Yayınlanma Tarihi : 08 Kasım 2023 00:14

Türk sinemasının ünlü ismi Türkan Şoray, Türkiye Kültür Yolu Festivalleri kapsamında düzenlenen söyleşide maddi sıkıntılar nedeniyle oyunculuğa adım attığını açıkladı. Sultan lakabıyla anılan Şoray, samimi açıklamalarında bu zorlu süreci anlattı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen festivalin 10. durağı olan Efes Kültür Yolu Festivali'nde gerçekleşen söyleşi, katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Şoray, Türk sinemasının önemli bir ismi olarak, kariyerinin başlangıcındaki zorlukları ve mücadelesini anlatarak, gençlere ilham verdi.

thumbs-b-c-744714c55570777b1c62c18d0020c1cb.jpg

Ulusalpost.com muhabirinin derlediği bilgiye göre; Festivalde açıklamalarda bulunan Türkan Şoray şunları söyledi

“Ben sinemaya meşhur olayım, şatafatlı bir hayat yaşayım diye başlamadım. Tamamen mecburiyetten ekonomik nedenlerden dolayı başladım. Sinemayı bilmiyordum. Daha 14-15 yaşındaydım. Sinemaya 1 kez gitmiştik. Annem 2 çocuğuyla yalnız kalmıştı. Kardeşimle bana bakmak zorundaydı. Çalışıyordu ama yeterli olmuyordu. Teklif o zamanki durumumuzu düzeltecek bir teklifti. Annem ne olursa olsun yine bir düşündü. Öğretmen okuluna gidecektim ama çok ısrar ettiler filmde oynamamı. Annem epey düşündü. Annemin ağzından çıkacak bir kararla hayatım değişecekti. Sinemaya dünyası hevesiyle anne ne olur gideyim dedim ve sonunda ‘evet’ dedi.”

Fotoğraflar: Anadolu Ajansı

Etiketler :