Ünlü Oyuncu Tolga Savacı Hayatını Kaybetti

Son olarak 'Kurt Seyit ve Şura' adlı dizide rol alan ünlü oyuncu Tolga Savacı, ABD'de geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

Ünlü Oyuncu Tolga Savacı Hayatını Kaybetti
Yayınlanma Tarihi : 26 Şubat 2024 22:02

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Tolga Savacı'nın eşi Nermin Bezmen, vefat haberini duyurduğu Instagram paylaşımında, "Yüreğim kanıyor!!! Kanıyor!!! Kaybettim, dev yürekli sevdiceğimi. Ansızın çıktı sonsuza yolculuğuna. Ben yerle gök, yangınlarla buzlar arasında kayıplarda. Canım Sibel, Zeynep Savacı, canım evlatlarım Pamira, Cazım, Ariella, Shawn, canım torunlarım Pia, Shaya, Luna derin acımızı yaşıyoruz." ifadesini kullandı.

İstanbul'da 6 Mayıs 1963'te dünyaya gelen Tolga Savacı (60), Fransız Koleji'nin ardından 1983'te mankenlik eğitimi almak için İtalya'ya gitti. Bir süre motosiklet yarışçılığı da yapan Savacı, 1985'te Banu Alkan ile başrol oynadığı "Arzu" filmiyle sinemaya adım attı.

Aynı yıl Hülya Avşar ile "Tapılacak Kadın" ve "Sekreter" filmlerinde oynayan Savacı, sonraki yıllarda da 'Kurtlar Geceyi Sever', 'Ahu Gözlüm', 'Fatih Harbiye', 'Sevda Rüzgarları', 'Yasemin', 'Berivan' ve 'Dersimiz: Atatürk' çeşitli televizyon ve sinema filmlerinde rol aldı.

Yazar Nermin Bezmen ile 2015'te evlenen oyuncu Savacı, eşiyle ABD'nin New Jersey eyaletinde yaşamaya başladı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :