Network Pazarlamanın avantajlarını öğrenin

 Network Pazarlamanın sizin işinize yaramasını istiyorsanız “Bilmeniz Gereken Önemli Şeyler ”
 
  
           Birkaç yıl önce bir seminer’de başarılı olmak için ne yaptığım hakkında konuşmam istenmişti. Daha önceden benden böyle bir şey istenmediğinden bir yere işe yarayan şeyleri not etmeye başladım. O sonunda çok bilgilendirici bir seminer oldu ve bu semineri daha sonra defalarca vermem istendi benden. O gün aktardığım bilgiler bugün hala geçerli. İşinizin iyi olması için mutlaka dikkate almanız gereken en temel maddeler bunlar.
  
           1. Danışmanlığınıza bir İş gibi yaklaşın:  Hayatımın büyük bir kısmını kendi işimin sahibi olup kendi işlerimi yürüterek geçirdim. Yıllar içinde öğrendim ki sonuçları doğuran faaliyetleri yaratması gereken bendim. Bu faaliyetleri kendi başıma yapabilirdim ya da başkalarından yardım alabilirdim. Bu yolculukta öğrenilmesi gereken bir çok ders, yani bir anlamda kurallar ve şartlar oldu. Dikkat etmediğimde kaybettiğimi, ne kadar çok dikkatimi verirsem o kadar çok bilgili olmaya başladığımı keşfettim. 
           Bilgi güçtür. Bu işin yapısının yeterince net tanımlanmadığını ve bir çok kişinin işe sahip çıkmakta problem yaşadığını ve hayatın önlerine getirdiği duygusal durumların onlara engel olmasına izin verdiğini gözlemledim. Anladım ki maaşlı bir işe gittiğimizde uyguladığımız iş etiğini kendimiz için de uygulamamız gerekiyordu. Hatta daha da farkında olmamız gerektiğini düşündüm çünkü herşeyin bizimle başlayıp bizimle bittiğini fark ettim.
           Anladım ki iş sizin duygusal ihtiyaçlarınızı anlamaz, o mantık ve rakamlar üzerine kurulmuştur ve onun işlemesi için hesap yapmanız, defter tutmanız gerekiyor. Buna bir iş gibi yaklaşmak sizin karlı bir konumda kalmanızı sağlayacak ve işin üstünde kalmanız için ne yapmanız gerektiğini size gösterecektir.
           Kuralları anlamazsanız o zaman cehaletin kapanına düşersiniz. Network Pazarlama bir insanın yararlanabileceği en muhteşem fırsatları sunan satış ve pazarlama işidir. İşin anahtarı gereklilikleri anlamaktadır. Herhangi bir işte olduğu gibi, bu iş de başta yaratılmış olan kurallar ve gerekliliklere dayalıdır. 
           Danışmanlığınıza kendi işinize ya da mesleğinize yaklaştığınız gibi yaklaşın. İşin nasıl yapıldığını öğrenin, doğru ve yanlış yolları anlayın. Olumsuzluk bir şeyler iyi gitmediğinde, işe yaramadığında ortaya çıkar. Durum ne olursa olsun, doğru uygulamaları devreye sokmadığımızda çoğu zaman uygulanan şeylerin işe yaramadığını gördüm. Doğru şeylerin ne olduğunu öğrenin.
  
           BUNA BİR İŞ GİBİ YAKLAŞIYOR MUSUNUZ? EVET____   HAYIR____
  
           2. Bu işin sizin için ne yapmasını istediğinizi bilin. Bu işe girdiğinizden beri sık sık size NEDEN bu işi yaptığınızı keşfetmeniz gerektiği söylenmiştir. Bu işe ilk girme sebebinizi biliyorsunuz. Ben hep burada takılıyordum çünkü çok erdemli üstün bir duruşum olması gerektiğine inanıyordum. Zamanla keşfettim ki benim aslında kendi istediğime ve oraya varmak için neyi bilmem gerektiğine odaklanmam gerekiyormuş. Bir iş kurmanın en başlıca nedeni faturaları ödeyecek, yaşamı sürdürecek paranız olması gerekmesidir. Bu iş fırsatından da bunu yapmasını istiyordum. 
 
 
           Ne istediğinizi bilirseniz o zaman oraya varmak için ne yapılması gerektiğini keşfedebilirsiniz. 65 yaşında ayda 5000 Dolar gelir ile emekli olmak istiyorsanız ve şu a anda 40 yaşındaysanız ne yapmanız gerekiyor. Bunun genel bir yanıtı para biriktirmektir. Daha ayrıntılı bir yanıt verecek olsak önünüzdeki 25 yıl içinde 1,000,000 dolar kazanmanız ve sonunda %6 geri dönüş almanız lazım. 1,000,000 x %6 = 60,000 / 12 = 5,000 ayda. Yani demek ki o 1,000,000 dolara sahip olmak için yılda faiz hariç 40,000 dolar biriktirmeniz gerekir. Yani yapılması gereken bu. Şimdi bu sizin iş faaliyetleriniz açısından ne anlama geliyor ona bakarsınız. Bunun altında herhangi bir faaliyet kabul edilemez. 
 
           Ne istediğiniz bilmiyorsanız ne yapmanız gerektiğini de düşünmezsiniz. İstediğiniz şeye sahip olmak için bunu neden yaptığınızı düşünmezsiniz. Şirketin ödeme planı ve geçmiş başarılarını oluşturan danışmanlar istediğiniz şeye ulaşmak için tam olarak ne yapmanız gerektiğini size söyleyecektir.
 
BHS GROUP KURUCU BAŞKANI
ATAKAN TAŞUR

Önceki ve Sonraki Yazılar