A Milli Voleybol Takımı'ndan 'Ekonomi Sınıfı' Tepkisi: THY, Federasyonu İşaret Etti

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularının 13 saatlik Amerika seferinde ekonomi sınıfında uçmaları sosyal medyada tepki çekti. Oyuncular uçak içerisinden görüntüler paylaşırken, THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sorumluluğun federasyonda olduğunu belirtti.

A Milli Voleybol Takımı'ndan 'Ekonomi Sınıfı' Tepkisi: THY, Federasyonu İşaret Etti
Yayınlanma Tarihi : 26 Mayıs 2024 17:55

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın 13 saatlik Amerika yolculuğunda ekonomi sınıfında uçması sosyal medyada tepkilere yol açtı. Takım kaptanı Ebrar Karakurt, Zehra Güneş, Hande Baladın, Eda Erdem, Simge Aköz ve Aslı Kalaç uçak içerisinden çektikleri fotoğrafları Instagram'da hikaye olarak paylaşarak tepkilerini dile getirdiler.

Milli Takım Kaptanı Ebrar Karakurt, "Başka takımlar için özel uçak tahsis etmeye devam edilirken, bize gelince ekonomi" diyerek durumu eleştirdi.

Takım arkadaşı Zehra Güneş ise "En azından koridor ayırmışsınız" ifadesiyle voleybolculara gösterilen ilginin yetersizliğine vurgu yaptı.

Eda Erdem de fotoğraftaki takım arkadaşlarını göstererek, milli takımın zorlu şartlarda mücadele ettiğini ima etti.

THY'den Açıklama

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sponsoru olduğu federasyonlar için sene başında belirli bir uçuş planlaması yapıldığını ve bu biletleme süreçlerinin sorumluluğunun federasyonlara ait olduğunu belirtti.

Üstün'ün açıklaması:

"Gerek ulusal, gerek de global düzlemde sporun ve sporcunun en güçlü sektörel destekçilerinden biri olan markamızın, sponsoru olduğu tüm federasyonlarımız için yıllık uçuş kapasitemiz dikkate alınarak, sene başında belirli bir uçuş planlaması yapılmaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilen biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğu ilgili federasyonlara ait olup, yetkililerince sağlanmaktadır."

Kaynak: Haber Merkezi/Ulusal Post
 

Etiketler :