F1'in Yıldız Pilotu Lewis Hamilton'dan Gazze'de Ateşkes Çağrısı

Formula 1'de 7 kez dünya şampiyonu olan, Mercedes takımının Büyük Britanyalı pilot Lewis Hamilton, Filistin'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek acil ateşkes çağrısında bulundu.

F1'in Yıldız Pilotu Lewis Hamilton'dan Gazze'de Ateşkes Çağrısı
Yayınlanma Tarihi : 20 Mart 2024 21:25

39 yaşındaki Mercedes pilotu Hamilton, 36 milyon takipçisi bulunan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Gazze'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek acil ateşkes çağrısında bulundu.

Yıldız pilot paylaşımında, "Bu kutsal zamanı tehlike, kayıp ve kalp kırıklığıyla geçiren Filistin'deki tüm insanlara sevgi ve desteğimi gönderiyorum. Bölgedeki pek çok kişi için kutsal olan bu ayda, ailelerin bir arada olabilmesi, sürekli yıkım ve şiddet tehdidinden kurtulabilmesi için kalıcı bir ateşkes ve rehinelerin iadesi çağrısında bulunmaya devam etmeliyiz. Hemen şimdi ateşkes." ifadelerini kullandı.

Büyük Britanyalı pilot, ekim ayında da Gazze'deki saldırılara tepki göstermiş, "Yaşanan acı ve kayıpların boyutu gerçekten yıkıcı. Masum insanların, özellikle de çocukların kasıtlı olarak hedef alınmasının hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Bunu kabul edemeyiz." şeklinde görüş belirtmişti.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :