Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda Ali Koç Tekrar Seçildi

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda heyecanla beklenen sandık sonuçları belli oldu. Oyların çoğunluğunu alan Ali Koç, yeniden başkan seçildi.

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda Ali Koç Tekrar Seçildi
Yayınlanma Tarihi : 09 Haziran 2024 19:54

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda heyecanla beklenen sandık sonuçları belli oldu. Yaklaşık 27 bin delegenin katılımıyla gerçekleşen ve kulüp tarihinin en yüksek katılımlı seçimi olarak kayıtlara geçen oylamada, Ali Koç oyların çoğunluğunu alarak yeniden Fenerbahçe Başkanı seçildi.

Seçim Sonuçları:

Resmi olmayan sonuçlara göre, Ali Koç 3326 oy alarak Aziz Yıldırım'ın 2416 oyuna karşın seçimi kazandı. Bu sonuç, Fenerbahçeliler tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Ali Koç'un başkanlığının devam etmesi, kulübün gelecek dönemdeki hedeflerine ulaşması adına önemli bir güvence olarak görülüyor.

Sandıktan Çıkan İlk Sonuçlar:

1, 6, 8, 13, 14, 17, 18, 22, 30 ve 47 numaralı sandıklardan gelen ilk sonuçlara göre:

  • Ali Koç: 3326 oy
  • Aziz Yıldırım: 2416 oy

ALİ KOÇ'TAN İLK AÇIKLAMALAR

Yeniden Fenerbahçe başkanı seçilen Ali Koç açıklamasında şunları söyledi;

"Güzel, demokratik, heyecanlı, yeri geldi mi coşkulu, yeri geldi mi gergin bir kongreyi geride bıraktık. Bugün, yaklaşık 28 bin üyemiz oy kullandı. Bu bir rekordur. Türkiye'de hiçbir kulüp bu rakamlara yaklaşamıyor. Her yerde büyüğüz, burada da büyüklüğümüzü gösterdik.

"Kongrede yarıştığım sayın Aziz Yıldırım ve ekibine, siz değerli kongre üyelerimize şahsım, yönetim kurulum ve tüm camiamız adına teşekkür ediyoruz.

"Bir kaybeden olmasın kazanan olsun o da Fenerbahçe olsun dedim. Şimdi bunu hep birlikte gerçekleştirme zamanı. Fenerbahçe çağı bugünden itibaren başlıyor. Dünyada Fenerbahçeli olmayan taraftarların da izleyeceği, marka değerimizin gelişeceği bir dönem yarından itibaren başlamaktadır.

"Bütün dünyaya Fenerbahçe büyüklüğünü gösterme zamanıdır. Bugün bu camianın bütün renklerini kucaklamak için buradayız. Hiçbir kulüpte olmayan bu dostluğu sahipleniriz. Size şampiyonluk yolunda belli tarihler verdik. Kırgınlıklar bitsin, geçmişi kapatalım ve geleceğe yepyeni bir sayfa açalım. Bu yolda samimi bir şekilde hiç düşünmeden, hesap kitap yapmadan bir adım atan herkese on adım atacağımızdan zerre şüpheniz olmasın. Siz olmasınız bu hayali gerçekleştirmek mümkün değildir.

"Sizden ricam artık Fenerbahçe'nin Başkanı'nı, hocasını sosyal medyada bir çerez haline getirmeyelim. Bize belden aşağı vuranlara karşı yıkmak istediğimiz sisteme karşı enerjimizi kullanalım. Eminim Riva taraflarında bu sonuçlardan memnun olmayan biri vardır.

"Bize karşı güç gösterisi yapanlar çok iyi bilsinler ki ağaçları büyüten gök gürülteleri değil, yağmurlardır. Yarın sabah başlangıcımızı yapıyoruz. Gelin omuz omuza Fenerbahçe'nin geleceğini inşa edelim."

Etiketler :