Nba'den 5 Oyuncuya Men Cezası

NBA'den yapılan açıklamaya göre, New Orleans Pelicans-Miami Heat maçında yaşanan gerginlik nedeniyle 5 oyuncuya men cezası verildi. Olaylı mücadelede, Miami Heat 106-95 galip gelmişti.

Nba'den 5 Oyuncuya Men Cezası
Yayınlanma Tarihi : 26 Şubat 2024 22:07

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) yapılan açıklamaya göre, Heat forması giyen Thomas Bryant 3, Jimmy Butler ile Nikola Jovic ise 1'er maç ceza aldı.

Pelicans'ta oynayan Jose Alvarado 3, Naji Marshall da 1 maç men ile cezalandırıldı.

İki takım arasında 24 Şubat'ta yapılan maçın son periyodunda Heat'ten Kevin Love'ın, Pelicans'tan Zion Williamson'a yaptığı faul sonrası oyuncular arasında gerginlik çıkmıştı.

Butler, Bryant, Alvarado ve Marshall'ın ihraç edildiği mücadelede, Miami Heat 106-95 galip gelmişti.

NBA Nedir?

NBA, Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş olan profesyonel bir basketbol ligi organizasyonudur. Tüm dünyada büyük ilgi gören ve en çok izlenen spor organizasyonlarından biri olan NBA, 1995 yılında lige 2 Kanada takımının katılmasıyla uluslararası bir boyut kazanmıştır. Toronto Raptors ve Vancouver Grizzlies adlı bu takımlardan, Vancouver Grizzlies'in kurulduğu bölgede yeterli ilgiyi bulamaması nedeniyle Amerika'nın Memphis şehrine taşınması sonucunda, Toronto Raptors NBA'deki Amerikan olmayan tek takım konumuna gelmiştir. Ayrıca, NBA'in globalleşmesiyle birlikte 2007 yılından itibaren 50'den fazla uluslararası oyuncu, NBA takımlarında oynamaktadır. Toronto Raptors ise bir ilke imza atarak ilk defa bir NBA takımına Avrupalı bir genel menajer getirmiştir. Bu durum, NBA'in uluslararası alandaki etkisini ve çeşitliliğini göstermesi açısından önemli bir adım olarak kabul edilmektedir.

Kaynak: ulusalpost.com /Anadolu Ajansı

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :