Panathinaikos Antrenörü Ergin Ataman, Berlin'de Polis Şiddetiyle Karşılaştı

Panathinaikos AKTOR'un başantrenörü Ergin Ataman, Almanya'nın başkenti Berlin'de polis tarafından şiddete uğradığını açıkladı.

Panathinaikos Antrenörü Ergin Ataman, Berlin'de Polis Şiddetiyle Karşılaştı
Yayınlanma Tarihi : 23 Mayıs 2024 00:03

Panathinaikos AKTOR'un başantrenörü Ataman, Berlin'de otele girerken Fenerbahçe taraftarlarının saldırısına uğradığını ve daha sonra ailemle asansöre binerken polis tarafından yere düşürüldüğünü ve tartaklandığını iddia etti.

Ataman, yaşanan olayın görüntülerinin ve şahitlerin olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanlığına, Dışişleri Bakanlığına ve Berlin Büyükelçiliğine haber verdiğini ve şu anda lobide odaya çıkmalarına izin verilmediğini söyledi.

THY Avrupa Ligi Dörtlü Final organizasyonu için Berlin'e gelen Yunanistan ekibi Panathinaikos'un başantrenörü Ataman, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Konaklayacağımız otele girerken önce Fenerbahçe taraftarlarının saldırısına uğradım. Daha sonra ailemle asansöre binerken bizi koruması gereken polisin beni itmesi sonucunda yere düştüm. Beni tartakladı. Bu olayın görüntüleri ve şahitleri var. 

Cumhurbaşkanlığımıza, Dışişleri Bakanlığımıza ve Berlin Büyükelçiliğimize haber verdik. Sağ olsun ilgileniyorlar. Şu an lobide bekliyoruz. Odaya çıkmamıza izin vermiyorlar."

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :