PFDK'dan Fenerbahçe'ye Ceza Yağdı! Ali Koç'a 90 Gün Hak Mahrumiyeti

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'a 90 gün hak mahrumiyeti ve 780 bin TL para cezası verdi.

PFDK'dan Fenerbahçe'ye Ceza Yağdı! Ali Koç'a 90 Gün Hak Mahrumiyeti
Yayınlanma Tarihi : 24 Mayıs 2024 00:37

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'a 90 gün hak mahrumiyeti cezası verdi. Bu ceza, Fenerbahçe'nin Galatasaray ile oynadığı maçın ardından kulübün resmi sosyal medya hesabından yapılan ve sportmenliğe aykırı olduğu değerlendirilen açıklamalar nedeniyle verildi.

Ali Koç'a verilen 90 günlük hak mahrumiyeti cezasına ek olarak 780 bin lira da para cezası uygulandı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Kurul, Fenerbahçeli futbolcular Mert Hakan Yandaş'a 5, İrfan Can Eğribayat'a 3 ve Jayden Oosterwolde'ye 1 maç men cezası verdi. PFDK, İsmail Kartal'ın oğlu Emre Kartal'a da 1 yıl 90 gün hak mahrumiyeti cezası verildiğini duyurdu.

PFDK, Mondihome Kayserispor Başkanı Ali Çamlı'ya da 21 gün hak mahrumiyeti ve 500 bin lira para cezası, Kayserisporlu futbolcu Duckens Nazon'a da 2 maç men ve 26 bin lira para cezası verdi.

Kurul, Fenerbahçe'ye 1 milyon 949 bin 500, Galatasaray'a 520 bin, Beşiktaş Kulübüne 489 bin, TÜMOSAN Konyaspor'a 192 bin, MKE Ankaragücü, Gaziantep FK, RAMS Başakşehir ve Mondihome Kayserispor'a 112'şer bin, Siltaş Yapı Pendikspor'a ise 80 bin lira para cezası verildiğini duyurdu.

Kaynak: Haber Merkezi/Ulusal Post

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :