PFDK'nın Trabzonspor ve Fenerbahçe'ye Vereceği Cezalar Belli Oldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçının cezalarını açıkladı. Buna göre, Trabzonspor 6 maç sahasında seyircisiz oynama cezası verilirken Fenerbahçe'ye para cezası verildi.

PFDK'nın Trabzonspor ve Fenerbahçe'ye Vereceği Cezalar Belli Oldu
Yayınlanma Tarihi : 04 Nisan 2024 00:45

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki olayların cezalarını açıkladı. Trabzonspor'a, taraftarların neden olduğu saha olayları sebebiyle 6 maç sahasında seyircisiz oynama cezası ve 3 milyon lira para cezası verildi. Ayrıca, anons sisteminin talimatlara aykırı şekilde kullanılmasından dolayı bordo-mavili takıma 112 bin lira para cezası verildi.

Fenerbahçe'ye Para Cezası

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, rakip takımın tribünlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareket ve rakip takım taraftarlarıyla kavga ettiği gerekçesiyle Fenerbahçeli Jayden Quinn Oosterwolde'ye bir maçtan men ve 52 bin lira para, İrfan Can Eğribayat'a ise bir maçtan men ile 13 bin lira para cezası verilmesi yönünde karar aldı.

Trabzonspor Antrenörü Egemen Korkmaz'a rakip takım sporcusuyla kavga eylemi nedeniyle bir resmi müsabakada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 13 bin lira para cezası veren kurul, Fenerbahçeli futbolcu Bright Osayi-Samuel'e ise ceza tayinine yer olmadığına hükmetti.

Fenerbahçe görevlileri Kürşat Çiftlik ile Okan Özkan'a da aynı maçtaki eylemlerinden dolayı 15 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :