Trabzonsporlu Egemen Korkmaz'dan Savunma: Karakterim Gereği Tepkisiz Kalamadım

Trabzonspor Yardımcı Antrenörü Korkmaz, Trendyol Süper Lig'de Fenerbahçe ile oynanan maçta yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, 'Yaşanan olaylar beni üzse de karakterim gereği tepkisiz kalamazdım' sözleriyle kendini savundu.

Trabzonsporlu Egemen Korkmaz'dan Savunma: Karakterim Gereği Tepkisiz Kalamadım
Yayınlanma Tarihi : 19 Mart 2024 15:22

Trabzonspor Yardımcı Antrenörü Egemen Korkmaz, Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşmasında yaşananları tasvip etmediğini ve böyle bir olayla gündeme geldiği için üzgün olduğunu dile getirdi.

'Tribünleri Tahrik Eden Oyuncular da Görüntülerde Mevcut'

Böyle bir görüntüye dahil olmaktan büyük üzüntü duyduğunu belirten Korkmaz, kamuoyunun gerçekleri bilmesi adına açıklama yapmasının elzem olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Ben maç biter bitmez herhangi bir sorun yaşanmaması adına kendi futbolcularımızı soyunma odasına gönderdim ve sahada tek başıma kaldım. O esnada güvenlik görevlileri tarafından tamamen etkisiz hale getirilmiş ve yerde yatan bir insanın yüzüne tekme atıldığını görünce doğal bir reaksiyon göstererek duruma müdahale ettim. Her ne olursa olsun taraftarlarımızın sahaya girmesi büyük bir yanlıştı ancak tüm süreç boyunca tek amaçları tribünleri tahrik edip, ortamı germek ve olayları tırmandırmak olan bazı oyuncuların yaptıkları da görüntülerde mevcuttur."

'Yerdeki Bir Kişiye Uygulanan Şiddete Reaksiyon Gösterdim'

"Aynı isimler, yaşanan olaylar sonrası bu sefer özellikle sosyal medya üzerinden kesip biçtikleri görüntülerle algı çalışmalarına başladılar." ifadesini kullanan Korkmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu oyuncuların beni sanki ortada hiçbir şey yokken ve durduk yere onlara arkadan saldırmışım gibi suçlaması tamamen kamuoyunu manipüle etmek ve kendi camialarına şirin gözükme çabasından başka bir şey değildir. Yaşanan olaylar beni ne kadar üzse de karakterim gereği böyle bir durum karşısında tepkisiz kalamazdım. İnsani olarak yerdeki bir kişiye uygulanan şiddete reaksiyon gösterdim. Bu durumun renklerle veya kulüplerle alakası yoktur. Tüm kulüplere karşı büyük bir saygım var."

Fenerbahçe-Trabzonspor Maçında Ne Oldu?

Süper Lig'in 30. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki maçta yaşanan olaylar, karşılaşmanın ardından bordo-mavili taraftarlarının sahaya girmesiyle başladı. Futbolcular ve taraftarlar arasında kavga çıktı. Taraftarların futbolculara saldırmasının ardından, Fenerbahçe takımının oyuncularının da taraftarlara karşılık verdiği görüldü. Güvenlik güçlerinin müdahalesiyle kontrol altına alınmaya çalışılan olaylar sırasında sarı-lacivertli futbolcular zorluk içinde soyunma odasına gitmek zorunda kaldı. Soyunma odası koridorlarında da taraftarlar ile futbolcular arasındaki kavga devam etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :