Uluslararası Fair Play Komitesi Başkan Yardımcısı belli oldu

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu Başkanı olarak karşımıza çıkan Erdoğan Arıpınar, Uluslararası Fair Play Komitesi (CIFP) Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

Uluslararası Fair Play Komitesi Başkan Yardımcısı belli oldu
Yayınlanma Tarihi : 24 Ekim 2023 22:46

TMOK konuya ilişkin önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu yapılan açıklamaya göre CIFP, yılın ikinci konsey toplantısını Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de yapıldı.

Emekli olan İtalyan Maurizio Monego'nun yerine başkan yardımcısı seçilen TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, yeni görevi hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Dünyadaki ilk ve en büyük fair play ana kuruluşu olan CIFP'de ülkemi TMOK Fair Play Komisyonu adına yıllardır etkin bir şekilde temsil ediyorum. Konseyin ittifakla 2023 döneminde hem de Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında beni başkan yardımcılığı görevine değer görmesinden, ülkem Türkiye'miz adına onur duydum. Aziz Atatürk'ümüzün tüm dünyaya sunduğu 'Yurtta sulh, cihanda sulh' sözü ile gösterdiği yolda, 'İyiye, doğruya, güzele' sloganımızla yurtta ve dünyada fair play yolunda yürümeye devam edeceğiz. Yolumuz açık olsun."

Muhabir: Halil İbrahim Avşar-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :