Devlet Bahçeli, Halk TV'yi hedef alınca Halk TV'nin patronundan yanıt gecikmedi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Ülkücü Şehitleri Anma Günü'nde açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Sinan Ateş cinayeti yayınları yapan muhalif televizyon kanallarını hedef aldı.

Devlet Bahçeli, Halk TV'yi hedef alınca Halk TV'nin patronundan yanıt gecikmedi
Yayınlanma Tarihi : 28 Mayıs 2024 01:08

MHP Lideri Bahçeli Ülkücü Şehitleri Anma Günü'nde katıldığı etkinlik kapsamında konuştu. MHP lideri Bahçeli, Sinan Ateş cinayeti çerçevesinde partisi hakkındaki iddialar ve değerlendirmelerle ilgili konuştu. Muhalif TV kanallarını ve gazetecileri hedef alan Bahçeli, "Halk Televizyonu, Sözcü, Now başta olmak üzere haksız ithamlarda bulunan kimler varsa mahkemelerde dinlenmelerini istiyoruz" açıklamasında bulundu.

BAHÇELİ'YE HALK TV'NİN PATRONUNDAN CEVAP

Duvar'daki habere göre; Bahçeli'nin hedef gösterdiği kurumlardan Halk TV'nin Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu sosyal medya platformu X üzerinden açıklama yaptı. Mahiroğlu'nun açıklaması şöyle:  

"Halk TV halkın özgür ve tarafsız haber alma hakkının en önemli mecrası olmaya devam etmekte kararlıdır. Bugüne dek hiçbir önyargı taşımadan sadece haberciliğin evrensel kriterlerini pusula olarak alıp Türkiye'nin saygı ve güvenini kazandık. Bunu yaparken hiçbir politik angajmana girmeden, sadece haberciliğin namusunu korumak için uğraştık. Bundan sonra da Türk halkının anayasal güvence altında olan haber alma hakkını savunmaya devam edeceğiz."