Erdoğan'ın eski danışmanı yazdı: İmamoğlu da böyle namaz kıldırır işte size

Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde danışmanı olan Karar yazarı Akif Beki'den dikkat çeken yazı. Akif Beki, Karar'daki köşesinde bakın İmamoğlu için neler yazdı

Erdoğan'ın eski danışmanı yazdı: İmamoğlu da böyle namaz kıldırır işte size
Yayınlanma Tarihi : 05 Mart 2024 13:06

Dünya hayatımızı değil de âhiretimizi kurtarmak için sandığa gidiyormuşuz, seçim değil din savaşıymış, küffar tepeleme niyetine oy atacakmışız, muhalefet din düşmanıymış, iktidar partisine oy vermeyenler cehennemde yanacakmış, belediye başkanı değil de imam seçecekmişiz gibi propaganda yapar, ısrarla dini siyasete alet eder, camiye partizanlık ve ayrımcılık sokmaktan vazgeçmez, cemaati bile böler, Müslümanlığı tekelinizdeymiş gibi gösterirseniz olacağı budur.

Muhalefet partilerine de nefsi müdafaa hakkı doğar. Bir İmamoğlu çıkar, ondan alırsınız en okkalı cevabı, kalkamazsınız altından.

Dinin siyaseten kullanılmasını, gerçek Allah korkusu ve âhiret inancıyla oldum olası bağdaştıramıyorum.

İktidar, muhalefet fark etmez; kim yaparsa yapsın, din istismarı kabul edilemez.

Ama bunca karalama, suçlama ve ayrımcılıktan sonra muhalefetin savunmasız kalmasını da bekleyemem, hakkaniyete sığmaz.

İBB Başkanı İmamoğlu, Avcılar'da cami yaptıracak, bir de bakacak ki imam eksik, müftü atamaya yanaşmıyor... Lâfı yerine oturtmayacak da ne yapacaktı başka!

O da kalktı, "valla gider ben kıldırırım" dedi.

Yaptırdığı camiye bugünden imam atamazsınız sonuçlarından siz sorumlu olursunuz. Adı üstünde, İmamoğlu. O namazı kıldırır mı, kıldırır; benden söylemesi.

CHP'li başkan cami yaptırmış görünürse ezan düşmanı gibi gösterme siyaseti bozulur, diye anlayışla mı karşılayalım?

İlk değil üstelik. Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı sırasında da benzer bir kriz çıkarıldığını anlatmıştı. Bu etti iki.

Siyaset fıkralaştı, CHP'lilerin camisinden okunan ezana 'Aziz Allah' bile dedirtmeyecekler neredeyse.

CHP'li siyasetçinin cami yaptıranı sevilmiyorsa, cami cemaatiyle kavgalısı makbulse dava, din davası değildir. Orada dünyevi iktidar mücadelesine din davası süsü veriliyordur.

E o zaman kusura bakmayacaksınız. İmamoğlu da böyle namaz kıldırır işte size.

Kaynak:Karar