Fatih Erbakan'dan AK Parti'ye destek şartı: Ne istediklerini açıkladı

tv100 canlı yayınına katılan Fatih Erbakan'dan AK Parti'ye destek açıklaması. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İstanbul'da Murat Kurum'u desteklemek için ne istediklerini ilk kez açıkladı.

Fatih Erbakan'dan AK Parti'ye destek şartı: Ne istediklerini açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 23 Şubat 2024 23:08

Seçimin kritik partisi olarak Yeniden Refah Partisi gösteriliyor. Yurt'un aktardığı habere göre; Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan tv100 Özel yayınının konuğu oldu. Fatih Erbakan, Gürkan Hacır, Erdoğan Aktaş ve Başak Şengül'ün sorularını yanıtladı.

Fatih Erbakan, İstanbul'da AKP'yi desteklemek için ne istediklerini de açıkladı.

Erbakan'ın açıklamaları şu şekilde:

"Bizim söylediğimiz İstanbul Büyükşehir belediyesinde biz destek oluyorsak biz de bir tane Anadolu Yakasında bir tane Avrupa yakasında ilçe isteriz dedik."

Gazeteci Gürkan Hacır'ın "Arnavutköy ve Sultanbeyli değil mi?" sorusu üzerine Erbakan, "İsmi çok önemli değil dedik biz ama onlar da zaten ‘Peki verelim nereyi istiyorsunuz?’ demedikleri için ilçe isimleri çok konuşamadık." ifadelerini kullandı

MİLLET İTTİFAK YAPMAMIZI İSTEMEDİ


Erbakan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Millet bizim bu seçimde ittifak yapmamızı istemiyor. Yeniden Refah Partisi 5,5 ayda üye sayısını 260 binden 440 bine çıkardı bu yüzde 70 büyüme demektir.

Etiketler :