Fatih Portakal'dan yeni erken seçim iddiası. Erdoğan tekrar aday olacak

Gazeteci Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerel seçimler için, “Benim için bu bir final” çıkışının ardından gündeme gelen ‘erken seçim’ ihtimaline ilişkin açıklamalarda bulundu ve erken seçimin tarihini açıkladı

Fatih Portakal'dan yeni erken seçim iddiası. Erdoğan tekrar aday olacak
Yayınlanma Tarihi : 13 Mart 2024 15:03

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere atıfta bulunarak, "Benim için bu bir final, yasanın verdiği yetkiyle bu seçim benim son seçimim, çıkacak netice benden sonra gelecek kardeşlerim için bir emanetin devri olacak" açıklamasında bulunmuştu. Erdoğan'ın bu sözleri siyasete veda açıklaması olarak yorumlanmıştı.

FATİH PORTAKAL İTİRAZ ETTİ

Fatih Portakal, Sözcü TV yayınında yaptığı açıklamalarda Erdoğan'ın siyasete veda etmeyeceğini öne sürerek yeniden aday olacağını iddia etti. Fatih Portakal, Sözcü TV'deki canlı yayın sırasında muhtemele erken seçim tarihini de açıkladı ve şunları söyledi. 

"SEÇİME HAZIR OLUN"

Şunu yapacaklar, şimdiden söylüyorum, büyük ihtimalle 2027 yılında işi Meclis'e havale edecekler. Erdoğan seçime götürürse Anayasa'ya göre kendisi tekrardan aday olamıyor. Adalet Bakanı da 'Meclis seçime götürürse...' dedi. Cevdet Yılmaz '2026 yılında enflasyonu tek haneye getireceğiz' dedi. Şimdi tüm gayret onun için, kağıt üstünde onu bir türlü yaparlar. Meclis aritmetiği ortada 2027'de 360 milletvekili bulunursa 'Arkadaşlar erken seçime gidiyoruz' denilebilir. AK Parti ve MHP'nin milletvekili sayısı 313 yapıyor. 47 vekile ihtiyaç var. 38 vekili olan İYİ Parti'yi yanına alabilir mi, bence alabilir bundan sonraki hedef o olacak. YRP destek verir mi, 4 de orada var, etti 42. 5 üyeye daha ihtiyaç var. Saymadığımız partiler de var, 2027'de seçime hazır olun."

Etiketler :