İsmail Saymaz canlı yayında açıkladı! Meral Akşener'e 5 isim rakip olacak

Gazeteci İsmail Saymaz, İYİ Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerinde başarısız olması Meral Akşener’in partinin genel başkanlığından istifa edeceğini ve yerine 5 İyi Partili ismin rakip olacağını öne sürdü. Saymaz'a göre işte o isimler

İsmail Saymaz canlı yayında açıkladı! Meral Akşener'e 5 isim rakip olacak
Yayınlanma Tarihi : 16 Mart 2024 14:36

31 mart seçimlerine tek başına katılma kararı alan Meral Akşener'in İyi Parti liderliğinden istifa edeceği öne sürüldü.

Sözcü TV yorumcusu İsmail Saymaz, katıldığı canlı yayında Meral Akşener'in yerine geçme ihtimali bulunan isimleri de sıraladı

İsmail Saymaz'ın Sözcü TV'de yaptığı açıklamalar şöyle:

İYİ Parti’de 1 Nisan’ı bekleyenler var. Olası bir başarısızlık halinde birden çok aday çıkabilir. Bir Fetret Devri yaşanabilir. Herkes bulunduğu yerde beyliğini ilan edebilir.

Bu başarısızlık hali nedir? İYİ Parti için yüzde 7 almak. Çünkü bir önceki yerel seçimde yüzde 7-7 buçuk oy almıştı. Yüzde 7 buçuk psikolojik eşik yani baraj sınırı. Eğer İYİ Parti barajın altına inerse, kayda değer bir belediye alamazsa örneğin Ordu’yu alması bir moral sağlar. Bu onun için 2028’e kadar idare edici yakıtta tedarik eder ama eğer belediye alamaz yüzde 7’nin altına inerse Meral Akşener de bırakır gider. Yahut parti kurultaya doğru ilerler.

“5 İSİM GENEL BAŞKANLIĞA TALİP OLABİLİR”

Bu durumda kimler ortaya çıkabilir? Birincisi Bilge Yılmaz böyle bir arayış içerisinde olur. İkincisi Buğra Kavuncu’da böyle bir potansiyel gözlemliyorum. Üçüncüsü Kürşat Zorlu’da bu ihtimali görüyorum. Dördüncüsü Koray Aydın’da böyle bir arayış doğabilir. Partinin 3. Yolunu temsil eden diğerlerine oranla daha bir örgüt, bir arada hareket etme eğilimi gösteren Milliyetçi kanat. Müsavat Dervişoğlu, Tolga Akalın, Rıdvan Uz, Şükrü Kuleyin buna Muğla adayını da(Metin Ergun) katabiliriz.

Kaynak: Sozcu.com.tr

Etiketler :