İstanbul büyükşehir adayı tüm mal varlığını sadece 15 saniyede açıkladı

Siyasette mal varlığı üzerinden yapılan tartışmalara bir isim daha katıldı. Türkiye Komünist Partisi (TKP) İstanbul adayı gazeteci-yazar Orhan Gökdemir, malvarlığını katıldığı canlı yayında açıkladı

İstanbul büyükşehir adayı tüm mal varlığını sadece 15 saniyede açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 27 Şubat 2024 19:08

Yurt'un aktardığı habere göre; CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın mal varlığını açıklaması ve tüm adaylardan da aynı tavrı beklediğini söylemesi kimi adayları da atağa geçirdi. Bir siyasi partinin adayı daha mal varlığını açıkladı. 

Türkiye Komünist Partisi (TKP) İstanbul adayı gazeteci-yazar Orhan Gökdemir, 15 saniyede tüm mal varlığını açıkladı.

ekran-goruntusu-2024-02-27-164519.png

Gazeteci Canan Kaya'nın Youtube programına konuk olan Gökdemir, canlı yayında mal varlığını açıkladı. Kaya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı olan Mansur Yavaş'ın mal varlığını açıklaması üzerine yaptığı çağrıyı hatırlattı. Çağrıya karşılık verdiğini söyleyen Gökdemir, "İzleyicelerin epey vaktini alacak çünkü liste uzun" dedi ve tek tek sıraladı.

ORHAN GÖKDEMİR'İN MAL VARLIĞI

15 saniye içerisinde açıkladığı mal varlığı şöyle:

"Öncelikle 13 bin 390 lira 20 kuruş emekli maaşım var. Şu anda oturduğumuz ev var, eşimin üzerine. 1994 yılında TOKİ’den 10 yıllık taksitle almıştık. O zamanlar gazeteci maaşıyla ev alabiliyorduk. Bir de yine eşime ait 2011 model bir otomobilimiz var. Onu da satmayı düşünüyoruz artık hakikaten lüks haline geldi. Bu kadar."

Etiketler :