Özgür Demirtaş'ın olay olan Tansu Çiller yorumu: Türkiye'ye gelmiş en kötü SONDAN 2. ekonomi yöneticisi.

Geçtiğimiz günlerde Tansu Çiller'in açık destek verdiği Murat Kurum'un İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için büyük bir heyecanla geldiğini ifade ettiği etkinlik sonrasında, Ekonomist Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabından Tansu Çiller'i hedef aldı

Özgür Demirtaş'ın olay olan Tansu Çiller yorumu: Türkiye'ye gelmiş en kötü SONDAN 2. ekonomi yöneticisi.
Yayınlanma Tarihi : 24 Şubat 2024 17:13

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'a destek açıklaması yapan eski Başbakan Tansu Çiller'e muhalif isimlerden tepki gelmeye devam ediyor. 

Halk TV'nin geçtiği habere göre; Sosyal medyayı aktif olarak kullanan ekonomist Özgür Demirtaş, Tansu Çiller için "Türkiye'ye gelmiş en kötü SONDAN 2. ekonomi yöneticisi..." ifadesini kullanarak sert bir eleştiri yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Çiller'e yönelik eleştirilerine atıfta bulunan Demirtaş, Çiller'in ekonomiye zarar verdiğini savundu. Özellikle 90'lı yıllarda ülkeyi yönettiği dönemde yaşanan üç haneli enflasyonlar ve yüksek faizlerle ilgili eleştirilerini dile getirdi. Ekonomist, Tansu Çiller'in Murat Kurum'u desteklemesine dair açıklamasına karşı kritik bir yaklaşım sergiledi.

Etiketler :