Trabzon'da 36 yıllık otogar tarihe karıştı

Trabzon'da 36 yıl hizmet veren eski şehirlerarası otogarın bir bölümü iş makineleri ile yıkıldı. Geri kalan bölüm için çalışmalar devam ediyor.

Trabzon'da 36 yıllık otogar tarihe karıştı
Yayınlanma Tarihi : 11 Kasım 2023 18:22

Trabzon'un emektar otogarı yıkılmaya başladı. Yapının bir bölümü iş makineleri tarafından yıkılırken, geri kalan kısım için çalışmalar sürüyor.

Sanayi Mahallesi'nde yaklaşık 10 bin metrekarede faaliyet gösteren otogar, Büyükşehir Belediyesince Değirmendere Mahallesi'nde inşa edilen yeni şehirlerarası otobüs terminalinin 23 Ekim'de açılmasıyla boşaltıldı.

Eski otogarın yıkım işini alan yüklenici firma, 10 personel ve 8 iş makinesi yardımıyla yıkım işlemlere devam ediyor.

Yüklenici firma temsilcisi Erdinç Aksoy, AA muhabirine, yer teslim belgesini aldıktan sonra 6 Kasım'da yıkıma başladıklarını, bir hafta sonra da çalışmaları tamamlamayı planladıklarını söyledi.

Aksoy, 9 bin 500 metrekarede yıkım yaptıklarını belirterek, "3 gün sonra hafriyat çalışması yapacağız. Buradaki işlerin tamamlanmasının ardından, Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu'nun Trabzon'un tam ortasına dokunarak, bu alana çok güzel bir çalışma yapacağını düşünüyorum. Burası çok önemli bir yer." dedi.

Muhabir: Duygu Avundu-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :