Alparslan Büyük Selçuklu'nun yıldızı Selahaddin Eyyübi'nin kadrosuna dahil oldu

TRT 1'in merakla beklenen Uğur Güneş'li yeni dizisi 'Selahaddin Eyyübi'nin kadrosuna aynı kanal ve yapım şirketinin dizisi 'Alparslan Büyük Selçuklu'dan bir isim dahil oldu.

Alparslan Büyük Selçuklu'nun yıldızı Selahaddin Eyyübi'nin kadrosuna dahil oldu
Yayınlanma Tarihi : 19 Ekim 2023 23:30

TRT 1'in geçtiğimiz 2 sezon boyunca izlenme rekorları kıran, başrolünde Barış Arduç'un yer aldığı 'Alparslan Büyük Selçuklu' dizisinin son 2 bölümü yakında seyircisiyle buluşacak. Akli Film imzalı dizi çok yakında final yapacak. Ancak yapım şirketi başrolünde Uğur Güneş'in yer aldığı 'Selahaddin Eyyübi' adlı tarihi diziyle tekrardan adından söz ettirecek. 

TARİHİ DİZİLERİN ARANAN YÜZÜ

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre; “Alparslan Büyük Selçuklu” dizisinin 60. bölümü 30 Ekim Pazar günü yayınlanacak. 6 Kasım’da ise final yapacak olan dizinin ardından “Kudüs Fatihi” lakaplı “Selahaddin Eyyubi” dizisi yayınlanacak. Akli Film ile Ansari Shah Film‘in ortaklığında çekilen ve Sedat İnci tarafından yönetilen Türk ve Pakistan ortak yapımı dizide Uğur Güneş başrolü canlandıracak. Güçlü kadrosuyla dikkat çeken dizinin kadrosuna “Alparslan Büyük Selçuklu”un Çağrı beyi Erdinç Gülener katıldı.

Erdinç Gülener merakla beklenen dizide Ömer Mella karakterine hayat verecek. Gülener, Kudüs’ü 88 yıl süren Hristiyan egemenliğinden kurtarıp Müslüman dünyasına katan Selahaddin Eyyubi‘nin akıl hocası olan bilge bir role hayat verecek. Pazar günü afiş çekimi yapılacak olan dizinin 3 sezon sürmesi planlanıyor.

Kaynak: birsenaltuntas.com

Etiketler :