Aras Bulut İynemli sessizliğini korudu! Disney Plus sorusuna yapımcı yanıt verdi...

İlki 3 Kasım'da ikincisi ise 5 Ocak'ta olmak üzere iki film olarak sinema salonlarında seyirciyle buluşacak olan Lanistar Medya imzalı 'Atatürk' filminin galasında Aras Bulut İynemli'ye gelen Disney Plus sorusuna yapımcısı yanıt verdi.

Aras Bulut İynemli sessizliğini korudu! Disney Plus sorusuna yapımcı yanıt verdi...
Yayınlanma Tarihi : 24 Ekim 2023 18:28

Aras Bulut İynemli, Songül Öden, Berk Cankat, Hamdi Alkan ve Sarp Akkaya'nın yanı sıra dünya starlarında rol aldığı, Lanistar Medya imzalı 'Atatürk' filminin sinemada yayınlanacak olan ilk kısmının galası gerçekleşti. 

İlki 3 Kasım'da ikincisi ise 5 Ocak'ta yayınlanacak olan filmin galasında tavırlarıyla sosyal medyada gündem olan Aras Bulut İynemli, kendisine yöneltilen Disney Plus sorusuna sessiz kalırken, yapımcı Saner Ayar oyuncular adına söz aldı. 

pagevzv.jpg

'Bu İşin Sözcüsü Benim'

Yapımcı Saner Ayar, oyunculardan rica ettiğini ve bu konudaki cevapları kendisinin vereceğini ifade ederek; ''Disney’in bu kararı Türkiye’ye özel bir karar değil. Disney’in bu kararı Amerika dışındaki tüm pazarlarda yerel üretimi durdurmak üzereydi. Neden diğer projelerle ilgili ses çıkmadı, sadece Atatürk’le ilgili çıktı. Onun nedeni Atatürk’ün büyüklüğü… Türkiye’de Disney’in yaptığı diğer bütün dizilerde durduruldu ve Disney platformunda yer almıyor.

Bunların hiçbiri Atatürk gibi gündem olmadı. Çünkü Atatürk gibi büyük bir dünya liderinden bahsediyoruz. Bu tüm dünyada Disney’in aldığı stratejik değişim kararı, Atatürk’e özel alınmış bir karar değil… Bunu size rahatlıkla söyleyebilirim. Bu arada Disney platformunda olsaydı sadece Disney’in üyeleri izleyebilecekti. Bugün dünyadaki bütün sinemaseverler izleyecek. Bütün kıta Avrupa’sında, 19 Arap ülkesinde, Bangladeş’te, Endonezya’da, Vietnam’da, Kore’de ve Pakistan’da izlenecek. Muhtemelen Çin’de de ve ocak ayından sonra da Amerika’da vizyona girecek.  Eylül itibariyle yine dünyanın en büyük platformlarından bir ya da birkaçında aynı anda yayında olacak ve daha sonra ve dünyadaki bütün free TV’lerinde yayında olacak. Disney’de kalsaydı bu kadar erişim olmayacaktı'' dedi.

821x464-kabaran-kek-yapmanin-sirri-bu-malzemede-1654931380973-kopya-kopya-kopya.jpg

'Atatürk'ü Tanımıyorlar, Tanıdıkça Sevecekler'

''Atatürk’ün tanımıyorlar, Atatürk’e tanıdıkça sevecekler tanırsa daha çok sevecekler. Bu film daha çok ona hizmet edecek…''  diyen Ayar; ''Biz 2019 yılında bu filmi çekme kararı aldık ve senaryosunu hazırladık. Önce HBO’yla görüştük. HBO dünyada Amerika dışında üretim yapmama kararı alınca Disney geldi ve ‘Bize üretir misiniz?’ dedi. Biz bunun üzerine Disney’le anlaştık… Disney’le anlaştığımızda zaten bütçenin % 65’ini harcamıştık ve sete çıkmak üzereydik, oyuncu kadromuz tamamdı, senaryomuz tamamdı. Disney’le gerçekten iyi de bir işbirliğimiz vardı. Ancak Disney’in uluslararası kararı bu yönde olunca artık buradaki yöneticilerin de yapacağı bir şey yoktu.'' ifadelerini kullandı. 

Etiketler :