Kızıl Goncalar gerilimi sürüyor! Senarist skandal üzerine açıklama yaptı

Kızıl Goncalar dizisinde 'Cüneyd' karakteri ile 'Mira' karakteri arasında geçen 'Ramazan' diyaloğu büyük tepki çekti. NOW TV ekranlarında yayımlanan dizinin senaristi tepkiler üzerine açıklama yaptı

Kızıl Goncalar gerilimi sürüyor! Senarist skandal üzerine açıklama yaptı
Yayınlanma Tarihi : 20 Mart 2024 13:41

Son dönemin popüler dizisi NOW TV'nin Kızıl Goncalar, izleyicileriyle sık sık gündeme gelen sahneleriyle dikkat çekiyor.

RAMAZAN SORUSUNA BÜYÜK TEPKİ YAĞDI

Özellikle dizideki tarikat liderlerinden 'Cüneyd' ve Atatürkçü ailenin kızı olan 'Mira' karakterleri arasındaki diyaloglar, sosyal medyada geniş yankı buluyor.

Son olarak, 'Ramazan' adlı bir diyalog, izleyiciler arasında tartışma konusu oldu. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı o sahneye tepki gösterdi. Tepki gösteren isimler arasında ünlü sunucu Ece Üner'de yer alıyor.

fxcfbcv-b-fltv.jpg

SEYİRCİLER SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GÖSTERDİ 

Bu sahne, bazı izleyiciler tarafından komik bulunurken, bazıları tarafından da eleştirildi. Konuyla ilgili sessizliğini bozan dizi senaristi, izleyicilere açıklamalarda bulundu. Senaristin açıklamaları da sosyal medyada gündem olmayı başardı. 

Özgü Namal ve Özcan Deniz'in başrollerini paylaştığı Kızıl Goncalar dizisi, yayınlandığı ilk bölümden itibaren çok konuşuldu.

Gold Film imzasıyla ekranlara gelen dizinin senaryosunu Melih Özyılmaz ve Ceylan Güleç kaleme alıyor. Dizinin ilk bölümünden itibaren ekran önüne sunduğu konular, sezonda büyük yankı uyandırıyor.

Mert Yazıcıoğlu'nun canlandırdığı 'Cüneyd' karakteri ve Mina Demirtaş'ın canlandırdığı 'Zeynep' dizide evlenirken, son bölümde Cüneyd ve Mira arasında geçen konuşma sosyal medyada gündem oldu.

Sahnede, Mira'nın 'Ramazan'ı anlamaması dikkat çekti. Dizide Mira ile Cüneyd karakteri arasındaki şu diyalog çok konuşuldu:

Mira: Bi şey ısmarlıyım çay, kahve ?

Cüneyd: Ramazan.

Mira: Ramazan kim?

Cüneyd: Recep, Şaban.

Mira: Onlara da mı çay ısmarlayayım?

Haber spikeri ve sunucu Ece Üner ise sosyal medya hesabı üzerinden Kızıl Goncalar dizisinin gündem olan "Ramazan kim?" sahnesini eleştirdi.

Üner "Komik değil! Gerçekçi değil! Seküler kesim cahil değil! Oruç tutmamak dinsiz olmak değil! Değil oğlu değil!" diye konuştu.

SENARİSTTEN OLAY SÖZLER

Eleştirilerin ardından dizinin senaristinden bomba bir paylaşım geldi. Kızıl Goncalar'ın senaristi Şükrü Necati Şahin sessizliğini bozdu. Senarist Şahin, oyuncuları etiketleyerek “Oynuyorlar engelleyemiyoruz” dedi.

Senarist bu paylaşımın ardından da yapımcı Faruk Turgut ve yapım ekibini etiketlediği başka bir paylaşım yaptı.

Senarist Şahin “Yapıyorlar engelleyemiyoruz ” mesajını paylaştı.

Senaristin açıklamasına kimse anlam veremezken tepkiler azalacağa benzemiyor. 

Kaynak:odatv.com

İlgili Haberler
Etiketler :