TRT'den peş peşe 4 yeni dizi geliyor

Geçtiğimiz günlerde 'Kudüs Fatihi: Selahaddin Eyyubi' dizisini yayınlayan TRT, şimdilerde peş peşe 4 yeni diziyi seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

TRT'den peş peşe 4 yeni dizi geliyor
Yayınlanma Tarihi : 04 Aralık 2023 21:20

Türkiye'nin en çok izlenen ve büyük bütçeli dizilerine imza atan TRT 1, peş peşe 4 yeni dizisini seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Uğur Güneş, Ekin Türkmen ve Dilin Döğer'in başrolünde yer aldığı Türk-Pakistan ortak yapımı 'Kudüs Fatihi: Selahaddin Eyyubi'nin yayın hayatına başladığı TRT 1 yakında 'Aşka Tutsak', 'Kara Ağaç', 'Ağlayan Gelin' ve 'Fatih' isimli dizileri ekrana getirecek. 

ekran-goruntusu-2023-12-02-184012.png

TRT 1'den 4 Yeni Dizi

Birsen Altuntaş'ın haberine göre; TRT1 dört yeni diziyi peş peşe ekrana getirmeyi planlıyor. Bu dizilerden biri Vernant Dp imzalı “Aşka Tutsak” kod adlı dizi.. Yeni evli bir çiftin hikâyesini anlatan dizinin yönetmen koltuğunda Metin Balekoğlu oturacak. Dizinin senaryosunu Nehir Aytamay yazıyor. Dizinin oyuncu görüşmeleri başladı.

adsiz3.jpg

İkinci dizinin adı “Kara Ağaç”… Motto Yapım imzalı dizi Kapadokya ve Kayseri’de çekilecek. Ufuk Hakan Eren’in yönettiği dizide Olgun Şimşek “Celal Ağa”yı, Emre Kıvılcım “Celal Ağa”nın oğlu Ömer’i canlandıracak. Dizinin kadrosu yakında netleşecek.

adsiz2-002.jpg

Üçüncü dizi Bozdağ Film imzalı “Ağlayan Gelin”… İsminin değişeceği konuşulan dizinin henüz başrol kadın oyuncusu belli olmadı.  Dizide Feyyaz Şerifoğlu, Sinan Tuzcu, Ekin Mert Daymaz, Meral Çetinkaya, Sinem Öztürk, Noyan Uzer, Sidar Tublek, Bala Atabek ve Ali Berk Reşitoğlu rol alacak.

adsiz-002.png

TRT’nin gündemindeki diğer dizi ise Miray Yapım imzalı “Fatih”… Şafak Bal’ın yöneteceği dizinin senaryosunu Ozan Bodur, Enes Şengönül, Cihan Bozkaya ve Fatih Güler yazıyor. Yeni bir değişiklik olmazsa dizide Serkan Çayoğlu, Fikret Kuşkan, Sinan Albayrak, Tuba Ünsal, Ertuğrul Postoğlu rol alacak.

Etiketler :