TV8'den Kırmızı Oda dizisinin yerine yeni dizi! Dizi sezonun yeni yıldızı olacak

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu tv8 ekranlarında en az Kırmızı Oda dizisi kadar etkileyici bir dizi yayınlanacak. Kırmızı Oda dizisinin yerine gelen dizinin adı Sıfırın Gücü olacak!

TV8'den Kırmızı Oda dizisinin yerine yeni dizi! Dizi sezonun yeni yıldızı olacak
Yayınlanma Tarihi : 09 Eylül 2022 22:30

TV8 sezona iddialı bir giriş yapıyor. Geçtiğimiz sezona damga vuran Kırmızı Oda dizisi biter bitmez tv8 yeni diziler için kolları sıvadı. Bu kapsamda tuzak dizisinin ardından bir dizi daha ekrana gelecek. Her iki dizinin en az Kırmızı Oda dizisi kadar etkileyici olması bekleniyor.

TV8 genel olarak eğlence kanalı. Kanalda pek fazla dizi yayınlanmıyor. Ancak yayınlanan diziler oldukça iyi reytingler elde ediyor.

Acun Ilıcalı genel olarak ince eleyip sık dokuyan bir isim. Bu yüzden reyting getirmeyen yapımlara kanalda yer vermiyor.

Kırmızı Oda dizisi örneğin ilk sezon oldukça iddialı reytingler elde etmişti. Sonrasında dizinin reytingleri düşünce Acun Ilıcalı diziye final kararı almıştı.

Televizyongazetesi.com tarafından yayınlanan bir haberde Kırmızı Oda dizisinin yerine gelecek olan yeni diziyle ilgili bilgilere de yer verildi.

Yayınlanan haberde şu detaylar paylaşıldı.

Yeni sezonda diziler konusunda daha atak bir görüntü sergileyen tv8 ekranında son dönemde Kırmızı Oda büyük beğeni toplamış, ancak Annenin Sırrıdır Çocuk dizisi beklenen ilgiyi görmemişti. Canım Annem isimli günlük dizinin de yayınlandığı tv8’de 2022-2023 sezonu için iddialı diziler hazırlanıyor.

tuzak-akinakinozu-bensusoral-talatbulut-001.webp

Bu dizilerden ilki Tuzak isimli yapım olacak. Akın Akınözü, Talat Bulut ve Bensu Soral’ın başrollerinde yer aldığı Tuzak dizisiyle ilgili bilgiler paylaşılmaya devam ediyor. Dizinin bir intikam hikayesi olacağı ortaya çıktı. Tuzak dizisinde çocuklukları ellerinden alınan üç kardeş Umut, Mahir ve Umay’ın intikam hikayesi anlatılıyor. Dizinin hem hikayesi hem de oyuncu kadrosu çok dikkat çekiyor.

Özellikle de Akın Akınözü’nün hayranları sosyal medyada büyük bir heyecan fırtınası oluşturdu. Dizinin sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesindeki dizi hayranlarını da etkilediğini ve daha şimdiden geniş bir izleyici kitlesinin hazırda beklediğini söyleyebiliriz. Tuzak dizisi dışında tv8 ekranlarında bir başka önemli proje daha olduğu ortaya çıkmıştı.

Engin Öztürk’ün son dönemde televizyon dizileri konusunda tv8 yapımlarını tercih etmesi dikkatlerden kaçmıyor. Oyuncu önce Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin ikinci sezonunda hikayeye dahil olmuştu. Ardından da geçen sezon İrem Helvacıoğlu ile birlikte Annenin Sırrıdır Çocuk isimli dizide yer aldı.

Engin Öztürk, yeniden ekrana tv8’de yayınlanacak olan Sıfırıncı Gün isimli projeyle dönüş yapacak. Oyuncunun son 3 dizi projesi için de aynı kanalın işlerini tercih etmesi dikkat çeken bir detay oldu.

anneninsirridircocuk-enginozturk-2.webp

Peki Sıfırıncı Gün dizisinin hikayesi ne ve kimler rol alacak? Basına yansıyan çeşitli bilgiler bulunuyor. Öncelikle polisiye bir dizi izleyeceksiniz.

Atasoy Koç tarafından senaryosu yazılan dizide Engin Öztürk izleyicileri çok etkileyecek bir polis karakteri ile yer alacak. Henüz kiminle partner olacağı netleşmese bile çok önemli isimlerle görüşmeler yapıldığına yönelik bilgiler bulunuyor.

Sıfırıncı Gün isimli dizide Berk Cankat ile Yiğit Özşener gibi iki önemli oyuncunun da yine başrolde yer alacağı gelen haberler arasında bulunuyor. Başrolde yer alan 3 önemli erkek oyuncunun yanında kadın oyuncular da merakla bekleniyor.

Yan karakterlerde ise Uğur Uzunel, Ahmet Pınar ve Naz Çağla Irmak ile anlaşma sağlandığı da belirtiliyor. Hikayesinin çok etkileyici olması beklenen dizi için yoğun bir ön hazırlık yapılıyor.

Bütçe konusunda tv8’in her türlü desteği sağlayacağı dizi için yurt dışında da çekimlerin yapılması bekleniyor.

Henüz oyuncu kadrosunun netleşmesi için yapılan çalışmalar neticelenmedi. Bu süreç tamamlandıktan sonra Ekim ayı içinde ekibin bir araya gelmesi ve çekimlere başlanması bekleniyor.

Polisiye türündeki diziler çok iyi bir hikayeye sahip olmadığı zaman ekran başındaki izleyiciler tercih etmeyebiliyor. İşte bu nedenle de Sıfırıncı Gün isimli yeni dizinin hikayesi her şeyden daha önemli olacak.

ABD ve Karayipler’de de bazı sahnelerin çekilmesi ile birlikte dizinin daha etkileyici olması hesaplanıyor.

SÜSLÜ KORKULUK MACERASI BAŞLAMADAN BİTTİ

Öte yandan TV8 ekranlarında Çağatay Ulusoy'un başrollerinde yer alacağı bir dizi yayınlanacaktı. Dizi Süslü Korkuluk.

Ancak kanalla anlaşma sağlanamayınca dizi yayınlanamamıştı.

netflix platformunda Terzi İsmiyle yayınlanacak olan o dizi adeta yılan hikayesine döndü. Daha önce her ne kadar tv8 ekranlarında yayınlanacağı duyurulsa da o dizi tv8 ekranlarında yayınlanamadı.

BAŞKA DİZİLERDE YAYINLANABİLİR

Acun Ilıcalı, 2023 senesinde tv8'i deyim yerindeyse reytinge boğmak istiyor. Bu yüzden yeni yüzlerle yeni oyuncularla kanalda başka diziler de ekrana gelebilir.

Şimdiden seyirciler tv8 ekranlarında yayınlanacak olan yeni dizileri çok merak ediyor. Önümüzdeki sezon anlaşılan tv8 yılı olacak. 

İlgili Haberler