Usta oyuncu Yasemin Yalçın isyan etti! Bu yüzden dizilerde rol almıyormuş...

Usta oyuncu Yasemin Yalçın, dizi sürelerini eleştirerek bir süredir ekranlarda yer almamasının nedenini açıkladı. Yalçın, 'imza atacağım işlere bakmak istiyorum' diyerek tiyatroya daha sıcak olduğunu ifade etti.

Usta oyuncu Yasemin Yalçın isyan etti! Bu yüzden dizilerde rol almıyormuş...
Yayınlanma Tarihi : 15 Kasım 2023 16:58

'İnce İnce Yasemince' adlı komedi programında canlandırdığı karakterlerle ünlenen usta tiyatrocu, dizi ve sinema oyuncusu Yasemin Yalçın, şimdilerde 'Cem Karaca'nın Göz Yaşları' filminde ünlü rockçının annesi 'Toto Karaca'ya hayat veriyor. Bir süredir dizilerde rol almayan oyuncu son olarak 2009 yapımı Show TV'nin 'Mihrap Yerinde' adlı dizinin başrolünde yer almıştı. Uzun yıllar ekranlardan uzak olan ve eşi İlyas İlbey ile kurduğu tiyatroda sahne alan Yalçın, ekranlardan uzak durmasının nedenini açıkladı. 

ekran-goruntusu-2023-11-15-165049.png

'İmza Atacağım İşlere Bakmak İstiyorum'

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre; Usta oyuncu Yasemin Yalçın; “Belli bir yaştan ve edinimden sonra imza atacağımız işlere bakmak istiyorum. Bu sebepten dolayı tiyatromuz devam ediyor halihazırda… Çok şükür tiyatromuz çok güzel gidiyor. Bütün tiyatrolar kapalı işe gitsin” dedi.

ekran-goruntusu-2023-11-15-165113.png

'Reklam Arası Dizilerde Rol Almak Zor' 

Televizyondaki dizi sürelerini eleştiren 59 yaşındaki usta oyuncu Yalçın; “Televizyona küsmedim, küsmüş değilim…  Bizim dönemimizde 45 dakikalık işler, önce 1saat, şimdi 2 saat oldu. Ekranda mizah isteniyorsa eğer benden, yürümesi çok zor çok riskli olmaya başladı. Bunun bir formata ulaşması lazım. Reklam Arası dizilerde yer almak zor ama tiyatroyu seviyorum. Tiyatro seyircisi bambaşka, çok yoruluyoruz. Yoldan yola otobüslerle ama çok büyük eğlence…” dedi. 

Etiketler :