Yargı dizisinin tahtı elinden gitti! Kanal D koridorlarında da konuşuluyor! Raporlar herkesi şaşırttı

Kanal D ekranlarında yayınlanan Yargı dizisinin tahtı elinden gidiyor gibi. Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu'nun başrollerindeki diziyi geçecek bir dizi Kanal D ekranlarında yayına başladı.

Yargı dizisinin tahtı elinden gitti! Kanal D koridorlarında da konuşuluyor! Raporlar herkesi şaşırttı
Yayınlanma Tarihi : 22 Eylül 2022 15:46

Kuşkusuz Kanal D'ye son dönemde en fazla seyirci kazandıran dizilerden biri de Pazar akşamları yayınlanan Yargı dizisi. Genelde pazar akşamları yayınlanan diziler ekranda pek ilgi görmüyor. Ertesi gün ilk iş günü olduğu için.

Ancak nedendir bilinmez Kanal D'de durum farklı. İki sezondur ekranda olan Yargı dizisi büyük ilgi görüyor. Hatta o kadar ilgi görüyor ki komşu ülke Yunanistan bile dizinin Yunan versiyonunun çekimlerine başladı ve dizi Yunanistan'ın çok büyük bir TV kanalında yayınlanmaya başladı.

Yargı dizisi deyim yerindeyse Kanal D'nin aslında altın yumurtlayan tavuğu. Ancak bu durum değişmek üzere Kanal D'nin göz bebeği artık Yargı dizisi olmayabilir.

6293e67fb57f1507743a786b.jpg

YENİ DİZİ HER ŞEYİ ALT ÜST ETTİ!

Kanal D ekranlarında yeni bir dizi yayınlanmaya başladı. Hatta dizinin adını eleştirenler bile oldu. Bilindiği gibi Kanal D ekranlarında 'Camdaki Kız' ismiyle bir dizi yayınlanıyor. Şimdi de Kanal D ekranlarında 'O Kız' isimli bir dizi yayınlanmaya başladı. İşte bu durum seyirci de de şaşkınlığa yol açmıştı.

ASIL ŞAŞKINLIK RAPORLARDA

Ancak asıl şaşkınlık dizinin reytingleriyle ilgili gelen raporda oldu. Televizyongazetesi.com tarafından yayınlanan bir haberde yeni dizinin reyting raporları masaya yatırıldı. Raporlara bakan Kanal D çalışanları bile 'Yargı' dizisinin tahtı elinden alındı değerlendirmesinde bulundu.

Reyting sonuçları açıklandı ve diğer dizilerin elde ettiği reytinglere bakılır ise O Kız dizisi ekrana iyi bir başlangıç yaptı. Televizyon izlenme oranlarının henüz tam olarak yerine gelmediği şu ortamda tüm kişiler ve ABC1 kategorilerinde ortalamanın üzerine çıkan reytingleri ile O Kız dizisinin iyi bir başlangıç yaptığını söylemek gerekiyor. AB grubunda biraz düşük reytingler elde edilmiş olsa da, bu durumun önümüzdeki haftalarda değişmesi mümkün.

Kanal D’nin büyük bir iddia ile yayına aldığı O Kız dizisi tüm kişiler kategorisinde ikincilik elde etti ki, bu önemli bir başarı. ABC1’de günü üçüncü bitiren ve AB grubunda ise dördüncülük elde eden dizi için bu sonuçlar iyi bir başlangıç yaptığına işaret ediyor.

62f6102db57f151d8cf85e31.jpg

Kadir karakterinde Erkan Petekkaya 46 yaşında ama 5 yaşındaki çocuğun zekasına sahip birisine hayat veriyor. Böyle zorlu bir karakteri başarıyla canlandıran usta oyuncunun da dizinin iyi reytinglerle başlamasındaki payı büyük.

O Kız dizisinin 28 Eylül Çarşamba akşamı ekrana gelecek olan yeni bölümünün reytingleri de önem taşıyor. Dizi şayet bu oranları koruyabilir veya biraz daha yükseltir ise bu sezonun etkili yapımlarından birisi olacağı daha net anlaşılır.

İlgili Haberler