Küsen çiçeğe ne yapılır? Sebze suyu çiçeklere nasıl verilir?

Haşlanmış sebze suyu ve meyve-sebze kabukları ile çiçeklerinize faydalı vitaminler sağlayabilirsiniz.

Küsen çiçeğe ne yapılır? Sebze suyu çiçeklere nasıl verilir?
Yayınlanma Tarihi : 20 Kasım 2023 18:37

Çiçekler evimizdeki en güzel süslerden biridir. Ancak bazen onlar da küsebilir ve canlılıklarını yitirebilirler. Bu durumda, çiçeklerimizi nasıl canlandırabileceğimizi merak ederiz. İşte size bir öneri: haşlanmış sebze suyu!

Haşlanmış sebze suyu, çiçeklerinizin daha hızlı büyümesine yardımcı olur. Bu su, çiçeklerinizin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve bileşenleri içerir. Ancak suyu çiçeklere dökmek için önce oda sıcaklığına gelmesini beklemelisiniz.

Haşlanmış sebze suyu dışında, tükettiğiniz meyve ve sebzelerin kabuklarını da kullanabilirsiniz. Kabuklar, çiçekleri coşturan vitaminler içerir. Gün içinde tükettiğiniz sebze ve meyvelerin kabuklarını uygun bir kapta biriktirin. Kabuklar henüz tazeyken (üzerinden 24 saatten fazla zaman geçmemişken) üstlerini geçecek kadar kaynar su ilave edin. Kabuklar bu suyun içinde en az 12 saat en fazla ise 24 saat beklemeli. Bekleme süresinin sonunda sebze ve meyve kabuklarını suyun içinden çıkarın.

Bu yöntemlerle çiçeklerinizin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak unutmayın, çiçeklerinizin sağlıklı kalması için düzenli olarak sulamalısınız ve güneş ışığı almasını sağlamalısınız.

Ulusalpost.com

Etiketler :