Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

15 Temmuz 2.Kurtuluş Savaşıdır; Çünkü

 

15 Temmuz 2016
1 Yıl geçti hain girişimin ardından. Çok şey öğrendik o gün. Ayrılık ve gayrilik gütmeden bir olmayı birlik olmayı ögrendik. Tek yürek olduk ülkemiz için.

Önce Vatan dedik. Önce Ülkemiz dedik. Karşı çıktık ve dualar ettik başarılı olamasınlar diye. Olamadılar da. Amaç belliydi. Amaç İran'da Şah'ı devirip nasıl Humeyni geri döndüyse bizde de aynısını yapmaktı.Çetenin lideri Türkiye'ye geri dönecek cuntacılarla birlikte Cumhuriyeti ortadan kaldırıp Batı güdümlü ve devletciklere bölünmüş bir Anadolu oluşturacaklardı. Mesele iktidarı devirip yerine cuntacıları atamak meselesi değildi yani sadece.

O yüzden ikinci bir kurtuluş savaşıdır 15 Temmuz. Birincisinde kurduğumuz göz bebeğimiz Cumhuriyetimizi ikincisinde yıkmaya çalışanlardan kurtardık.

Bunu görebilmek önemli. Ve bu girişimin kontrollü olduğunu iddia edenlerin bu girişimi gerçekleştirenlerden zerre farkı yoktur.

Türksat ele geçirilmiş olsaydı ve televizyonlar susmuş olsaydı amaçlarına ulaşabileceklerdi. Cumhurbaşkanının seslenişi ve halkında desteğiyle bu oyun bozuldu.

Amaçlarına ulaşamadılar. Ve bugün bu girişimin en ufak destekçisi dahi olanlar hesap veriyor diye ortalığı ayağa kaldırmaya çalışmak nasıl bir hainliktir ?

Bugüne dek her yerde devleti ele geçirdiler ve devlete sızdılar diyenler bu çete temizlenmeye çalışıldığında hangi adaletten hangi demokrasiden söz etmekteler.

Bu milletin gözünden daha fazla düşmemek için topyekün devletimizin içerisine sızmış ve örümcek ağı gibi kümelenmiş bu grubu temizleyen yargının karşısında değil yanında olmak gerekir.

Başta Bu darbenin seyrini değiştiren Şehit komutanımız Ömer Halisdemir olmak üzre tüm 15 Temmuz demokrasi şehitlerimizin mekanları cennet olsun.
Selam sevgi ve dua ile
Sadık Şimşek

Önceki ve Sonraki Yazılar