Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

Erdoğan'a hakaret Türkiye'ye hakarettir!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde yaşayanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içerikli paylaşımlar yaptığında kuşkusuz Yargılanmaktan kaçamıyorlar.


Cezaları her neyse kanun gereği çekiyorlar. Kimileri böyle bir durum sonrası yakayı ele verince inkar yolunu seçmekte. Öyle demek istemedim. Başka bir yerde paylaşılmıştı bende paylaştım savunmasını yapmaktalar.


Oysa zaten suç unsuru içeren bir paylaşımı yeniden yaymakta suçtur. Suç vasfı oluşmuş bir içeriği paylaşmak alenen suç teşkil etmektedir. Hatta bilerek ve isteyerek o suça ortak olunmuştur.


Sana ait olan bir profilde kalkıp suç unsuru içeren bir paylaşımı paylaşıyorsun. Yani kaynağı sen olmasan dahi suçlusun.


Kanun bu şekilde işliyor ki normali de budur zaten.


Yaşadığımız Ülke Makedonya'da ise bir ilk gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden bir şahıs para cezasına çarptırıldı. Ve hakaret etmesi nedeniyle suçlu bulundu.


Türkiye Cumhuriyeti'nin Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara tarafından yapılan suç duyurusu sonrasında mahkeme kararını sanığın üzerine atılı suçu işlediğine kanaat getirerek yargılama sonrasında da cezayı önce para cezasına ödenmemesi durumunda da hapis cezasına çevirdi.


Şu hususa dikkat çekmekte fayda var. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı desteklemeyip oy vermeyebilirler. Hatta icraatlarını eleştirebilir de. Ama bunun bir sınırı olmalıdır. Eleştirmek ayrı şeydir hakaret etmek ayrı şey.


Recep Tayyip Erdoğan sadece bir politikacı değildir. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başıdır. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün koltuğunda oturan kişidir. Yani bugün onu temsil eden kişidir. Cumhuriyetin kurucu önderine hakaret etmek nasıl yanlış ise şuan yöneten kişiyede hakaret etmek yanlıştır.


Recep Tayyip Erdoğan seçilmiş bir  Cumhurbaşkanı olarak Türkiye Cumhuriyeti'ni ve cumhuru temsil etmektedir. Ona yönelik tahammülsüzlük ve kötü muamele tüm Türkiye'ye yapılmış sayılacaktır. Ve bunun karşılıksız bırakılmasını beklemek hatta ve hatta göz yummak beklenilemez. 


Dedim ya '' Erdoğan'a hakaret etmek Türkiye'ye hakaret etmek demektir'' 
Selam ve Sevgiyle..

Sadık Şimşek

Önceki ve Sonraki Yazılar