Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

Kılıçdaroğlu'nu istifa ettirecek 4 madde

Bugün basında Kemal Beyin Koltuğu bırakma şartı hemen hemen her yayın organında manşet oldu: 

CHP’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla Genel Merkez’de bir araya geldiği il başkanlarının sorularını yanıtlayan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ‘genel başkan değişsin’ taleplerine ilişkin çarpıcı bir yanıt verdiği ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu'nun, “Değişebilir. Hangi gerekçeyle genel başkanı değiştireceğiz? Bir ideolojik felsefe olması lazım. Bana bir felsefi derinlik gösterebilirseniz ben bırakın kurultay yapmayı vallahi yarın sabah giderim. Burada kalayım diye bir hastalığım yok” dediği belirtildi. Haberi Sözcü'den Başak Kaya duyurdu:

Şimdi Kemal Beye bırakıp gitmesi için bir kaç neden sunalım:

1 : Girdiği Her Seçimi kaybetti : 9 Seçim kaybederek CHP tarihinde değil Türkiye tarihinde tarihe adını altın harflerle yazdırdı :

2 : Erdoğan'ı her fırsatta eleştirdiği tek adamlık özelliğine kendisi saplandı kaldı ve delegenin kararını da hiçe sayarak demokrasi dışı bir tavırla kurultay kararı almadı ve üstüne üstün imzaların geri çektirilmesi gibi bir skandal karşısında ise yinede kurultaya gitmedi:

3 : CHP her daim meydanlarda AKP'yi Fethullah Gülen cemaatine destek verdiği için suçluyordu. Politika bu yönde ilerlemekteydi. Cemaat devleti ele geçirdi şeklinde propaganda yapıyorlardı. Ama ne olduysa bu örgütün üzerine AKP gitmeye başlayınca bir anda CHP lideri ve ekibi bu örgüte karşı yapılan operasyonları eleştirmeye başladılar.

Kanallarına el konulurken kanallarını gazetelerine el konulurken gazetelerini ziyaret etti. AKP'yi bu cemaata destek vermekle suçlarken AKP bu cemaatin gerçek yüzünü öğrenip mücadele etmeye başlayınca çat diye CHP çizgisini AKP karşısına çekti.

4 : Beceriksiz muhalefet anlayışı yüzünden ülkede rejim değişti! Başkanlık sistemine geçilerek parlamenter sistem kaldırıldı ve CHP sadece basın açıklaması yapabilmekle yetindi. İnsanda birazcık saygı olsaydı tabanına karşı derhal 25 Haziran günü o koltuğu bırakır giderdi.

Bu dört madde bile Kemal Beyin gitmesine yeterde artar bile. Hala koltuğu bırakmak için kendine malzeme arıyorsa eğer korkarım yerel seçimleride kaybetmeye and içmiş gözüküyor.

Rüyadan uyanmak isteyen o kadar çok fazla CHP seçmeni var ki Kemal bey biliniz istedim ki AKP'ye destek vermek için o koltukta ısrarla kaldığınızı dillendirmeyen hemen hemen yok gibi.

Şimdi karar sizin.

İster istifa edin isterseniz CHP tarihinde ülkeyi AKP'ye mecbur bırakan lider olarak tarihe geçin.

Sadık Şimşek - www.instagram.com/gidilesinet

Önceki ve Sonraki Yazılar