Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

Neden AK PARTİ kazanmalı ?

Neden mi ? 
Üç muhalefet partisi birleşip bu ülkeye istikrar getiremez ! Bu ülkeyi daha da kutuplaştırırlar. Kimse demokratlık filan taslamasın başımıza üçü de birbirine zıt partilerin bu ülkeyi bırakın yönetmeyi oturup bir masada karşı karşıya gelmeleri bile mümkün değildir.


İster eleştirin.


İster kızın.


İsterseniz sövün.


Ama AK PARTİ bu ülkeyi idare edebilecek tek partidir. 
Bunu kimse inkar edemez. Ha AK PARTİ gidecekse yine AK PARTİ'yi  bitirecek harekette AK PARTİ içerisinden çıkacaktır.


AK PARTİ'nin alternatifi ne CHP olacaktır. Ne MHP ne de HDP !.
Beton gibi bir yüzde kırk var muhalefetin karşısında. 
Bu kitle kendisini muhafazakar olarak tanımlayan bir kitle !
Bu kitle Ne MHP'ye gider ne CHP'ye.


Peki ya AK PARTİ'nin karşısında ne var?


Muhalefet etmeyi bilmeyen her şeye hayır diyen bir MHP !.
Misyonunu tamamlamış sadece Atatürk'ün partisi olduğu için insanların oy verdiği bir CHP ! Neden misyonunu tamamlamış diyorum. Neden olacak. Kapatıldığı andan itibaren CHP bir daha açılmaması gereken bir partiydi. Bugün yeni nesil bilmez çoğu da araştırma gereği duymaz belki de. Ama toplumun büyük bir kesimi CHP'den umudunu yitirmiştir. Tek parti iktidarında yaşattıklarından dolayı CHP'den nefret eden hatırı oldukça sayılır bir kitle vardır bu toplumda. Darbe döneminde kapatılan sonrasında yeniden açılan CHP bırakın bir umut olmayı tam tersine yerinde sayan konumunu koruyan bir hareketten başka bir şey olmamıştır ve olmayacaktır da! Bugün bakmayın yüzde 25 oy almasına. Ecevit hayatta iken baraj altında kaldığını bile hatırlatmakta fayda var !


HDP'ye söyleyecek lafımız olamaz. Neden olsun ki. En azından adamların hedefi belli! Duruşu belli! İktidar olamayacakları ortada.


Ama başta Kürt seçmen olmak üzre azınlıklar nezdinde ağırlığı olan bir hareket. Dolayısıyla ülkenin büyük bir bölümünde destek  görmeyecekleri açıkça ortada olan sadece ve sadece bir kısmın destekleyebileceği bir oluşum. O yüzden bir umut beklemek zaten yanlış olur.
Eğer 1 Kasım sonrası yine HDP'nin olduğu bir yerde biz olmayız diyen bir MHP ve bir Devlet Bahçeli olacaksa..


Ve AK PARTİ ile koalisyon kurmak için haftalarca oyalanacak bir CHP olacaksa. ( Üstelik bu CHP seçim meydanlarında biliyorsunuz AK PARTİ'ye en ağır sözleri söyleyen bir CHP ) bırakın o zaman yine yeniden Tek başına AK PARTİ gelsin.


Muhalefete halk bir şans verdi. Bu şansı MHP'nin başını çektiği hareket elinin tersiyle itti. Hal böyle iken tekrar aynı sonucun çıkması bu ülkeye hiç bir şey kazandırmaz. Bu ülkeyi daha da büyük bir bataklığa sürükler.

Meclisin dört partili olacağı artık gün gibi ortada. Ama AK PARTİ'siz bir Türkiye'nin olamayacağını da artık kabullenmek gerek. Bugün 1 Kasım'da AK PARTİ bitecek , yıkılacak, gidecek diye düşünenler çıksın artık hayal dünyasından. Beton gibi bir Yüzde kırk var . Sövseniz de nefret etseniz de yıkılmayacak bir yüzde kırk. Bunu kabullenmek gerek. Kaldı ki AK PARTİ bundan sonra da artık daha dikkatli olacaktır. İçindeki çürükleri temizleyecek ve yoluna daha bilinçli bir şekilde devam edecektir. Halk bir uyarı vermiş ve bu uyarıyı da AK PARTİ tavanından tabanına algılamıştır.

Bakın görün eğer 1 Kasımda'Da 7 Haziran'da ki gibi bir sonuç çıkarsa kaybeden Türkiye olacaktır. Esnafın hali içler acısı. 4 Aydır bu ülke de yatırım yok yatırım. 4 Aydır siyasi belirsizliğe saplanmış bir Türkiye var! Ekonomisi bitmek üzre olan bir ülke var ! 


Bu durumda şimdi belki çoğunuz bana küfürler yağdırıyorsunuz. Ve haklı olarak diyorsunuz sadece muhalefet mi suçlu bu yaşananlardan diye. Bende diyorum suçlu tek bir parti var ! MHP !. 
Hadi CHP ile HDP ile ortak hükümet kurmadınız ! Neden AK PARTİ'ye karşı çıktınız ! CHP'ye oturduğunuz yerden akıl verdiniz ! Ne dediniz ?


Her konuda anlaşmaya gerek yok ! Önce hükümet kurulsun daha sonra anlaşacakları konuları belirler ! 


Bunu CHP'ye söylerken sizin kapınız çalındığında neden karşı çıktınız?
CHP teklif sundu MHP rest çekti !


AK PARTİ teklif sunmadan rest çekti !
Teklifleri bırakın seçimin ilk akşamı MHP bütün kapıları kapatarak direk erken seçim çağrısı yapan parti oldu ! 


Erken seçim kararı alınınca da yine karşı çıkan MHP oldu !


Şimdi fatura kime kesilecek ? Bunu 1 Kasım'da göreceğiz !


Ama bütün bu belirsizlikleri ve siyasi kaosu yaşamaktansa bırakın bir dönem daha AK PARTİ kazansın tek başına ! Dört partinin olduğu bir mecliste zaten artık hesap veren bir ve sorgulanan  bir iktidar olacaktır. HDP'nin baraj sorunu olmayacağına göre meclisin dört partili olacağı da gün gibi ortadadır.  Seçim sonrası AK PARTİ ile CHP ortak bir hükümet kurmaya kalksa bile yine uzun ömürlü olmayacak ve o koalisyon iki partinin birbirine zıt GÖRÜŞLERİ nedeni ile yerle bir olacaktır.
 İşte bu yüzden


Sevmesekte..


Eleştirsekte..


istikrar için AK PARTİ'den başka
Yok başka çare..

Sadık Şimşek  ---- [email protected]

 

Önceki ve Sonraki Yazılar