MAK Danışmanlık İstanbul'da hangi aday önde açıkladı! Seçim bıçak sırtı

MAK Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat, İstanbul'da hangi adayın öne geçtiğini açıkladı

MAK Danışmanlık İstanbul'da hangi aday önde açıkladı! Seçim bıçak sırtı
Yayınlanma Tarihi : 27 Şubat 2024 18:46

Kulat, yaptığı açıklamada, bir hafta öncesine kadar İstanbul'da yarışın başa baş göründüğünü ancak son bir haftada Ekrem İmamoğlu'nun öne geçtiğini belirtti. Bu durumun seçimin bıçak sırtı olduğunu gösterdiğini vurgulayan Kulat, 8 ilde sürprizler olabileceğini de dile getirdi.

Kulat'ın değerlendirmesi, seçim sürecinin kritik bir noktada olduğunu ortaya koyuyor. Özellikle İstanbul'da yaşanan gelişmeler, seçim sonuçlarını belirleyecek önemli etkenler arasında yer alıyor. Kulat'ın vurguladığı gibi, Yeniden Refah partisinin de dikkat çekici bir performans sergileme potansiyeli bulunuyor.
 

ElipsTV'de Gazeteci Muhammed Vefa'nın yayınına katılan Kulat, "İstanbul seçiminde adayların oy oranı ne?" sorusu üzerine şunları söyledi:

 • "Bu soru bana bir hafta önce sorulduğunda; başbaşa ya da bir tık Murat Kurum önde denilebilirdi. Saha gözlemi üzerinden söylüyorum. Ayın 20'si itibariyle gelen veriler şu anda Ekrem Beyin öne geçtiğini gösteriyor.
  .
 • Şanlıurfa'da, Muş'ta, Yozgat'ta, Ordu'da, Bingöl'de, Nevşehir'de, Edirne'de Tokat'ta sürprizler olabilir. Yeniden Refah Partisi'nin bu seçimlerin sürpriz partisi olacağını söyleyebiliriz.
  .
 • Oy verme konusunda Cumhur İttifakı'nın bileşeni seçmenler, Yeniden Refah Partisi'ni Cumhur'un bir parçası görüyorlar. Bu da Yeniden Refah Partisi'nin ciddi bir sürpriz yapmaya açık olduğunu gösteriyor. Şu an itibariyle yüzde 6-7 olarak görünüyor.
  .
 • İYİ Parti, Meral Akşener'den sonra koyabileceği en güçlü adayı koydu İstanbul'a... İYİ Parti'nin İstanbul'daki oylarında yukarıya doğru bir hareketlilik görülmüyor.
  .
 • Zafer Partisi adayı Azmi Karamahmutoğlu'nun İmamoğlu'ndan oy olması bekleniyordu ama orada da yukarı yönlü bir hareketlilik yok. Oy oranı yüzde 3.5-4 olarak gözüküyor."

Etiketler :