Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

Bu İş Muharrem'le bu kez oldu gibi!

Evet Yıllardır Seçim hezimetleriyle kırgın ve küskün CHP seçmeni bu kez daha bir umutlu. Girdiği Her seçimi kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde ki CHP bu kez Muharrem İnce ile daha bir coşkulu seçime gidiyor.

Öyle ki Muharrem İnce'ye sadece tabanın değil medyanında ilgisi her geçen gün artıyor. Eleştirmek çünkü akıl dışı olacaktır zira Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı aday olduğunda bir çok CHP karşıtı İsim Muharrem İnce'den yana saf tutmuştu.

Hatta ve hatta Melih Gökçek'in bile Muharrem İnce'yi destekleyen mesajları mevcut.

Bendeniz bile sıkı bir Kemal Kılıçdaroğlu muhalifi olarak Muharrem İnce'yi eleştiremem. Muharrem İnce tıpkı Recep Tayyip Erdoğan gibi halkın dilini konuşabilen bir isim. Hatırlarmısınız bilmem ama Kemal Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkan seçildiğinde bir yazı yazmıştım.

O yazıda ne demiştim ? Kemal Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkan oldu ama Muharrem İnce ise lider oldu.

Evet tam da öyle işte.. Kemal Kılıçdaroğlu'nun yapamadığını Muharrem İnce yaptı. Meydanları coşturabiliyor.
Halkta ilgi görüyor. Antalya Sokakları görmediniz mi ? Arena programı öncesi ve sonrası nasıl bir izdihamdı öyle.
Üstelik o insanlar ne otobüslerle getirildi nede parayla pulla.
Tamamen Muharrem İnce için geldiler o alanlara.

Gittiği her yerde yine öyle. Bu ilgi sandığa yansır mı bilemem ama bu yarış Muharrem İnce ve Recep Tayyip Erdoğan arasında geçecek.

Kılıçdaroğlu giderayak ilk kez güzel bir iş yaptı. 2.Bir Ekmeleddin vakası yaşatmadan ve muhalifleri Meral Akşener'e mecbur bırakmadan Muharrem İnce'yi aday gösterdi. Yada Muharrem İnce'nin sen aday ol sen olmazsan ben olacağım restinden sonra mecbur kaldı.

Sözün özü CHP Muharrem İnce ile daha da güçlü olacak. Muharrem İnce 24 Haziran'ı kazanamasa bile 24 Haziran'dan sonra çıkacak ve ilk işi Kemal Kılıçdaroğlu'nu göndermek olacak.

Kemal Kılıçdaroğlu her ne kadar diretsede her ne kadar karşı çıksada bu değişim olmak zorunda Bu kitleleri bu ilgiyi görmezden kimse gelemez. Muharrem İnce'yi artık feriştahı gelse CHP'de engelleyemez.

Muharrem İnce tıpkı CHP için bir şans olduğu gibi Türkiye içinde bir şans.
Bu şansı engelleyenler kimse kusura bakmasın CHP'den silinip gidecekler.
YCHP adı altında dönüşüm değişim başlatanlar CHP'nin yeniden rotasına Muharrem İnce ile oturmasına engel olamayacaklar.

Tıpkı Yılmaz Özdil'inde geçmişte CHP işgal altında bir partidir CHP'yi kurtaramazsak Türkiye'yi kurtaramayız sözünde olduğu gibi CHP Muharrem İnce ile işgalden kurtuluyor ve adım adım rotasına yanaşıyor. Şimdiden Muharrem İnce'nin Liderliği hayırlı ve uğurlu olsun..

Sadık Şimşek

instagram : www.instagram.com/gidilesinet 

Önceki ve Sonraki Yazılar