Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

Meral Hanıma yalan söylüyorlar!

Meral Akşener'in Partisi İyi Parti kurulduktan sonra hemen hemen hergün partinin yöneticileri partilerine yer verilmediğinden söz etmekte.

Basın bizi görmezden geliyor ve bize yer vermiyorlar diye sitem ediyorlar.

Bugünde Fatih Altaylı bu iddialar üzerine bir yazı yazmış ve Meral Akşener acaba yarıştan çekildi mi diye sormuş.

Bu soruyu sormasının nedeni de Meral Akşener acaba hiç miting mi yapmıyor yoksa basın mı yer vermiyor diyor.

Gazetelerde ve TV kanallarında Meral Akşener'e yer verilmediğini belirtiyor.

Hal böyle olunca İyi Parti'nin Basın sözcüsü eski CHP Millletvekili Şimdi'nin İyi Parti'lisi Aytun Çıray bey basında kendilerine yer verilmediğini belirterek Oda TV'ye şu açıklamaları yapmış..

“Fatih Bey saygı duyduğum yazarlardan ve televizyonculardandır. Esasen çok önemli bir yazı yazmış. Türk medyasının hem içine düştüğü hali, hem de ne kadar büyük bir baskı içerisinde olduğunu ortaya koymuş” dedi.

“12 EYLÜL’DEN SONRA YASAKLAR MÜCADELESİ YAPARKEN GÖRMEDİĞİMİZ BİR TABLO”

“Meral Hanım'a ve İYİ Parti'ye muazzam bir ambargo var. Her siyasi partiden söz etmek serbest ama belli birkaç özgür medya dışında İYİ Parti'den söz etmek yasak” diyen Çıray sözlerini şöyle sürdürdü:

“Nitekim geçen 15 milletvekilinin tekrar partilerine geçiş törenin tam bana geldiğinde sıra bütün televizyonlar yayını aynı anda kestiler.

Bu 12 Eylül darbesi sonrası bile biz Süleyman Demirel'le birlikte yasaklar mücadelesi yaparken görmediğimiz bir tablo. 1946'dan daha ağır. O zamanki siyasi iktidar çok partili hayata geçmek istiyordu. Şimdi ise tek partiye geçilmek isteniyor. Bu oyunu İYİ Parti'nin bozacağını görüyorlar.

Bunlar bizi yıldırmayacak. Sosyal medya, Odatv gibi özgür medyayla ve daha önemlisi milletin, dağdaki çobanın ayağına kadar giderek Türkiye'nin meselelerini ve çözümlerimizi anlatacağız.

Şimdi bütün bunlardan sonra bakalım, Türkiye'de herhangi bir önemli kanal Sayın Meral Akşener, bu partiyi niçin kurdu, ne yapmak istiyor diye merak edecek mi diye bekleyeceğiz.”

Aytun Çıray'a da biz buradan bir hatırlatma yapalım. Ortada daha Seçim yoktu ve biz Sayın Meral Akşener'in internet sitesinden ulaştık basın bültenlerinizi bize ulaştırın tarafsız yayıncılık gereği yayınlayalım diye. Ve herhangi bir dönüş yapılmadı.

Erken Seçim kararı alındıktan sonra  Partinizin genel merkezini aradık ve bir not bıraktık. O notada bir dönüş olmadı. Gerekçe yine aynıydı Basın bültenlerinizi bekliyoruz!

Dahası partinizin üst düzey Genel Başkan yardımcılarından birinin resmi onaylı twitter hesabındanda yazdık ve bu mesajıda kendisi gördü  geri dönüş yapmadı.

Şimdi Soruyorum acaba basın mı size yer vermiyor ?

Yoksa Siz Sözcü,Oda TV ve Cumhuriyet haricindeki medya kuruluşlarını mı görmezden geliyorsunuz?

E haliyle bizim de aklımıza takılıyor bunlar bize geri dönüş yapmıyorsa sanırım bir bildikleri var diyor ve bizde size yer vermiyoruz!

Nasıl verelim ki şimdi biz size yer ?

Bizden neden rahatsız oluyorsunuz ki ?  Bizden Rahatsız olmayın Çizgimiz bakın bizim ne ?

( Ulusal Post ) FETÖ'nün karşısında..

( Ulusal Post ) 15 Temmuz'a kontrollü darbe diyenlerin karşısında

( Ulusal Post  ) söz konusu Vatan olunca AK PARTİ'nin karşısında değil de yanında

( Ulusal Post ) Türkiye'ye kumpaslar kurmaya çalışan emperyalist güçlerin karşısında

( Ulusal Post ) PKK'nın karşısında

Kısacası ne ocuyuz ne bucu. Sadece söz konusu Vatan olunca ayrılik gayrilik gütmeden bir ve beraber olanlardanız.

Sonuç olarak Aytun bey biliniz ki Meral Akşener'e birileri yalan söylüyor. Basında bize yer vermiyorlar diye ! Bir diğer ihtimalde ( Ulusal Post ) gibi yayın organlarını da Meral Hanım ya kendi istemiyor yada ona bırakılan notlar ulaştırılmıyor!

Sadık Şimşek

instagram : www.instagram.com/gidilesinet 

Önceki ve Sonraki Yazılar