Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

CHP'den AK PARTİ'ye destek!

Başlık sizi oldukça şaşırttı değil mi?


CHP nasıl olur da AK PARTİ'yi destekleyebilir ki? 


Belki bilerek belki bilmeyerek en büyük destekçisi AK PARTİ'nin CHP'dir.


Girdiği her seçimi kaybeden CHP bırakın bu ülkeye umut olmayı kendi seçmenine bile umut olamaz! 
7 Haziran'daki sonucu bir zafer olarak gören CHP bilindiği gibi 1 Kasım'da da büyük bir hezimete uğradı. O gün bugündür ses yok! Toparlayamıyorlar bir türlü partiyi. Genel Başkanlığa Aday olan olana. Ama genel merkez yönetimi devam etmekte ısrarlı. Girdikleri her seçimi kaybetmelerine rağmen bu ısrarlarından vazgeçecek gibi de gözükmüyorlar.


Öyle ki Kılıçdaroğlu'nun kurmay ekibinden olan Gürsel Tekin bugün yaptığı gafla CHP'nin neden iktidar olamayacağını bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. İzlemek için tıklayın


Tekin aslında küfürlü bu gafıyla AK PARTİ'ye  büyük bir koz verdi. Sayın Binali Yıldırım kendilerine dava açar mı açmaz mı bilemem ama geçmişte de CHP'yi çarşaf açılımıyla eksen kaymasına sürükleyen sayın Gürsel Tekin ve ekibi acilen bence CHP yönetiminden çekilmeli. Kılıçdaroğlu evet dürüst bir adam olabilir. Ama sözü geçen bir lider olamadığı açıkça ortada. CHP bugün kuşatılmış durumda. Kim tarafından, Gürsel Tekin'e destek veren siyasiler tarafından. Kılıçdaroğlu'nun bu partide bir ağırlığı olmadığı açıkça ortada.

AK PARTİ kimse kusura bakmasın ama CHP'nin şuan ki yöneticilerinin siyasete devam etme ısrarını sürdürmesi durumunda önümüzdeki yerel seçimlerde de büyük bir zaferle çıkacaktır. Üstelik 1 Kasım'dan daha güçlü bir oy oranıyla CHP'yi ezip geçecektir. 


Girdikleri her seçimi kaybederek başarısızlığı bir başarı olarak gören bu zihniyet nasıl umut olacak ki ? Daha kaç seçim kaybetmesi gerekiyor CHP'li yöneticilerin yapıştıkları koltuğu bırakıp gitmeleri için. Üstelik Partinin önünü açamadıkları yetmezmiş gibi açmak isteyenlere de fırsat vermiyorlar.


1 Kasım öncesinde de bu sütunlar da AK PARTİ'nin tek başına iktidar olması gerektiğini yazdığım da CHP taraftarları e posta kutumu küfürlerle doldurmuşlardı. Muhalefet etmeyi küfür ve hakaret etmek sanan bu topluluk üzülerek söylemeliyim ki kaybetmeye sonuna kadar mahkumdur.


Bugün Gürsel Tekin'in Binali Yıldırım'ı hedef alan küfürlü gafını duydukları anda kahkaha atan CHP'li yöneticileri izlediğimde bir kez daha CHP'nin bırakın iktidar olmayı AK PARTİ'nin en büyük destekçileri olduğunu güttükleri yanlış politikalar nedeni ile tescillemiş olduklarını bir çoğunuz gibi görmüş oldum. 
Sayın Tekin'in Yanı başında kadınlar ( En azından kadınların yanında bu ifade kullanılmamalıydı ) önünde ki masada simit ve olay olan Küf
ürlü gaf! Ardından gelen kahkahalar. Küfürlü sözlerin sarf edildiği toplantının ‘Eğitim, Sanat ve Doğa Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşmesi de oldukça manidar. 


Ama bilinen bir gerçek var ki oda şudur ; Türkiye'nin en büyük muhalefet partisinin 2.adamına bu sözler yakışmamıştır! İlkeli siyasetten her fırsatta söz eden sayın Kemal Kılıçdaroğlu bakalım bu gaf sonrası Eren Erdem olayında olduğu gibi Gürsel Tekin'i de yedirmeyiz diye bir açıklama yapacak mı ? Bekleyip göreceğiz..

YAZARIN EN ÇOK OKUNAN YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar