Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

Ekrem İmamoğlu en büyük desteği Ak Parti'den aldı

Seçimin kuşkusuz galibi Ekrem İmamoğlu oldu. Ekrem İmamoğlu sadece Belediye Başkanı olmakla kalmayacak aynı zamanda da CHP'nin doğal liderliğine yürüyecek gibi görünüyor.

Öyle ki Şimdiden Cumhurbaşkanlığı adaylığı bile konuşuluyor. Bir yayın organıyla röportaj yapan İmamoğlu bundan sonraki Cumhurbaşkanı siz misiniz sorusuna Tanrı bilir cevabını verdi.

Cumhurbaşkanı adayı olur mu olmaz mı bilinmez ama AK PARTİ istemedende olsa Ekrem İmamoğlu'nu adeta zirveye taşıdı.

Aday olduğu dönem yandaş basının neredeyse tamamında şu ifadeler yer alıyordu. Ekrem İmamoğlu kim ? Binali Yıldırım kim. Biri başbakanlık yapmış

Meclis Başkanlığı yapmış

Bakanlık yapmış bir isim. Herkes tarafından tanınıyor. Ekrem İmamoğlu ise tanınmıyor eleştirileri vardı.

31 Mart öncesi kendilerinden o kadar emindiler ki sadece Mansur Yavaş'ı hedef alıyorlardı. Akıllarının ucundan bile geçmiyordu Ekrem İmamoğlu'nun kazanabileceği.

Ama İmamoğlu kazanınca ne yapacağını şaşırdılar.

Yalan yanlış haberler tonlarca..

Yetmedi bu haberler iktidar kanadının temsilcilerinin tavrıda adeta Ekrem İmamoğlu sadece Türkiye'ye değil tüm dünyaya tanıtan bir reklam aracına döndü.

İmamoğlu artık sadece İstanbul'un Türkiye'nin değil Tüm Dünya'nın tanıdığı bir lider haline dönüştü.

Bir hafta önce Türkiye seçim güvenliği açısından en güvenli ülkedir diyenler kaybedince tarihin en şaibeli seçimi demeye başladılar.

Birbirleriyle çelişkiye düştükleri yetmezmiş gibi CHP'nin bile tonlarca reklam harcaması yaparak Dünyaya tanıtamayacağı bir ismi istemedende olsa Dünyaya tanıttılar.

Başlıktada dediğim gibi böylelikle en büyük desteği İmamoğlu Ak Parti'den aldı.

Sadık Şimşek

İnstagram : https://www.instagram.com/gidilesinet/

Önceki ve Sonraki Yazılar