POLİSİMİZİN HAKKI VERİLSİN

Merhaba degerli ulusalpost okuyucuları bu yazımda sizlere Polis Gazetesi Genel Müdürü olan yıllarca terorle mucadele etmis Osman Sahin GÜVEN' nin degerli acıklamalarını anlatacagım.
 
Vatan doğduğumuz büyüdüğümüz toprağında atalarımızın bulunduğu toprak ve o topraklarda oluşmuş doğal kültürel bütünlük  ve birlik içinde olup ülkemize kast eden tüm düşmanlara, düşmanlıklara  onurla mücadele edip karşı koymaktır.geçirdiğimiz zor günlerde fedakarca mücadele eden, vatanımızın milletimizin güvenliği kurulduğu günden bu yana mesai mefhumu gözetmeksizin vatan ve millet uğruna canlarını bile vermekten sakınmıyan ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiç bir fedakarlıktan kaçınmıyan türk polis teşkilatının ek gösterge sorununa değinmek istiyorum.
 
  Polis ne istiyor?
 
*kişisel yapılan hataların kurumsal hata olarak yansıtılmamasını.
 
*eleştirilirken adaletli davranılmasını.
 
*mesai saatlerinin dışında yapılan fazla mesailerin karşılığının ödenmesi
 
*görev denkliği mağduriyetinin giderilmesi.
 
Polis teşkilatı uzun yıllardır jandarma  astsubaylarla içişleri bakanlığı bünyesinde görev yapmalarına rağmen görevlerinde denklik sergilediğini ancak aradaki gösterge farkı nedeniyle mağdur olduklarını 3600 ek göstergeden kendilerininde faydalandırılmasını istiyolar,polisin bu kadar fedakar ve özverili çalışma karşılığında istedikleri ek gösterge maaş ve ikramiyelerinde önemli bir fark oluşturmaktadır.
Devlet memurlarının aylık 160 saat çalışmasına karşılık polisimiz ek görevle birlikte toplamda 300 saati geçen bir çalışma temposu içinde bulunmakta ve bu fazla mesailerine karşılık olarak hiç bir ek ücret ödenmemektedir.
Anayasa mahkemesi jandarma personeline 3600 ek gösterge verirken nerdeyse aynı görevi yapan polislere 3000 ek gösterge verilmesinin anayasaya aykırı bulmadı ve buna gerekçe olarakta salt statü hukukunu gösterdi.Peki bu salt statü hukukunda türk silahlı kuvetlerinden emekli olan bir asker 150-200 bin tl emekli ikramiyesi alırken aynı görevi sokaklarda yapan icra eden polis emekli olduğunda 30-40 bin lira arası alması Tsk den emekli bir asker 5-7 bin arası emekli aylığı alırken polis 2 bin 2 bin beşyüz emekli maaşı alıp emekli olduğunda maaşı yarı yarıya düşürülüp ve yaşamlarını devam ettirebilmek için çeşitli işlerde çalışmak zorunda kalmaları haksızlık değilmi?
Asker kendilerine tahsis edilen lojmanlarda ücretsiz kalırken polisler kiraladıkları dairelerde yaşam mücadelesi vermesi haksızlık adaletsizlik değilmi? salt statü hukuku adaleti bunun neresinde? 
Tarihsel süreç içinde yaşadığımız en acı tecrübelerin başında gelen hain 15 temmuz darbe kalkışmasında can siperhane mücadelesine ulusça tanıklık ettiğimiz kutsal görevlerini yerine getirmelerindeki çaba ve başarılarının her türlü taktirin üzerinde olup anılan özlük haklarının bahş edilmesini dahada büyük bir ehemiyet arz ettiği kanaatindeyim.
 
Cumhuriyet tarihinin en başarılı lideri olarak adını yazdıran  cumhurbaşkanımız sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN  Başbakanımız sayın BİNALİ YILDIRIM  ve İçişleri Bakanımız Sayın SÜLEYMAN SOYLU nun ve hükümetimizin degerli mensuplarının jandarmamız ile eşitlik kapsamı alanında kol kola omuz omuza çalışan polisimizin aynı haklara sahip olması için çalışmalar yapıp en iyi çözümü bulacaklarına en içten duygularımla inanıyorum.saygılarımla.
 
BHS GROUP KURUCU BAŞKANI
ATAKAN TAŞUR

Önceki ve Sonraki Yazılar