Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

Şartlar Değişti! Bedelli Bu kez tamam gibi.

Bugün yine Sosyal Medyada Gündem Bedelli Askerlik. BedelliGelmedenOyyok diye bir hastag açılmış durumda. Buradan bu arkadaşlara müjdeyi verelim. Daha önce bu sütunlarda Bedelli Askerliğin 2019 Seçimleri öncesi veya sonrasında çıkmasının mümkün olmadığını ifade etmiştim. Fakat seçimlerin erkene alınmasıyla birlikte Bedelli Askerlik konusu da seçim sonrasında mutlaka gündeme gelecektir.

Bunuda buradan ilan ediyorum. Ekim Sonrasında mutlaka bir Bedelli Askerlik çıkacaktır. Daha önce çıkarılan yasada başta 1988'liler olmak üzre bir çok genç mağdur edilmiş ve bu soruna çözüm bulunmamıştı.

Bölgemizde ki savaş ortamı ve ülkemizin gerek ekonomik gerek siyasi olarak saldırı altında olduğu bir dönemde Bedelli Askerlik yasasının çıkarılmasının mümkün olmadığını ifade etmiştim.

Seçimler öncesinde çıkarılacak bir Bedelli Askerlik yasasının muhalefet tarafından iktidarı eleştirmek için kullanılacağını ifade ederek 2019 Seçimleri öncesi bunun kesinlikle mümkün olmadığını ifade etmiştim.

Ama kulislerden gelen bilgilere göre 24 Haziran Seçimlerinin ardından süratla bu konu meclise gelecek ve Sonbahar'da mutlaka bir bedelli askerlik yasası çıkacaktır.

Yaş Sınırı bu kez kanaatimce 25 olacak ve fiyat konusunda da herhangi bir değişikliğe gidilmeyecek. Sayın Numan Kurtulmuş'un daha önce söylediği 25 yaşındakilere son bir kez Bedelli Askerlik çıkarılsın söylemi bakın görün bu kez gerçek olacak.

Sadece biraz daha beklemek gerek..

Sadık Şimşek İletişim : www.instagram.com/gidilesinet

Önceki ve Sonraki Yazılar