SOSYAL MEDYA VE MAĞDURİYET

Sosyal Medya Kullanımında Mağduriyetlerin Önüne Geçmek.

Merhaba değerli ulusalpost okuyucuları Günümüzde herkesin kullanmış olduğu sosyal medya iletişim sitelerinde gordugum kadarıyla birçok hatalar ve yanlışlıklar yapılmaktadır. Aile bireylerinin bu konularda daha duyarlı olması için gerekli sempozyumlar vermeme rağmen çoğu aile bireyleri duyarsız davranmaktadır.

Örneğin ; " ben cocuklarima güveniyorum " tabiri yerindeyse yanlış bir yaklaşım tarzıdır. Ülkemizde Sosyal Medya insanların işine yarayacak şekilde kullanılmamaktadır.

Sosyal Medya siteleri günümüzde ve ülkemizde   insanları tuzağa düşürmek art niyetli yaklaşmak gerek şantaj gerek kötü yola düşürme konusunda kullanılan bir araç haline gelmiştir. 

Tanık olduğum bir konu ise kadın erkek iliskileridir. Tanıştıkları bayan ve erkeklere hemen guvenilmekte akabinde hemen gorusme planı yapılmaktadır. Kız çocuklarımızın mağdur olduğu ve art niyetli insanlarla karşılaşmaları gerekebilir hususunu unutmamalari gerekmektedir. 

Bundan 1 sene önce şehir dışına yaptığım bir iş ziyaretinde şöyle bir olaya  rastladım ;

Yolculugum sırasında yanimda oturan bir bayanin aile bireylerinden birisine telefonda ben tanıştığım erkek arkadaşımı gormeye gidiyorum ben çocuk değilim bana karışma diye kurduğu diyologa şahit oldum telefonu kapadığı zaman sorduğum soru suydu ; sanırım erkek arkadaşınızı gormeye gidiyorsunuz degilmi evet dedi ilk defa gorecegim fakat ailem göndermedi bende gizli olarak gidiyorum merak ediyorum çünkü bir aydır internet üzerinde konuşuyoruz çok iyi bir insan... 

Gelelim bu konuya nereden bilebilirsiniz? İyi olduğunu kim olduğunu kimdir nedir ? Biz çok konuştuk ve birbirimizi tanıdık dedi. 1 aydami dedim evet dedi kendisine bir insan olarak öncelikle yanlış biseylerle karsilasabilirsin burası Türkiye insanın insana güveni yok dedim güzel şekilde bir kız babası olarak kendimi hayal edip ona doğru bir açıklamalar yaptım haklisiniz galiba dedi. 

İste su'ki hayatımızda herşeyi iyi ölçüp tartmak gerekli bilgi üreterek  fikir üretmekteyiz. Belkide kaldırılmış bir kızın veya hayalleriyle oynanmış bir bayanın yanlış yapmamasınin  önüne geçmiş oldum. 

Sizlerde kız evlat sahibi olabilirsiniz ve herkes sorumluluğunu iyi bilirse yanlışlıkların önüne azda olsa gecebiliriz. Sizlere  demem  o ki Sosyal Medya 'yı güzel kullanin her yerde resimlerinizi sergilemeyin ve ilerde doğacak sorunların önüne temkinli gecebilesiniz. 

Sosyal Medya konusunda sorulabilecek tüm sorulara her zaman cevap verebilirim. Saglicakla kalın..

BHS GROUP KURUCU BAŞKANI
ATAKAN TAŞUR

Önceki ve Sonraki Yazılar