Elon Musk’tan ‘ücretli tweet’ hamlesi geldi! Kimlere ücretli olacağı da açıklandı

Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın alan dünyanın en zengin iş adamlarından Elon Musk şimdi de ücretli tweet girişiminde bulunmaya hazırlanıyor. Karar resmen duyuruldu

Elon Musk’tan ‘ücretli tweet’ hamlesi geldi! Kimlere ücretli olacağı da açıklandı
Yayınlanma Tarihi : 04 Mayıs 2022 15:14

Twitter, platformunu satın alarak agresif bir şekilde büyümesini sürdüren iş adamı Elon Musk’tan tartışma yaratacak bir girişim daha. Şimdiye ücretsiz olan platformu Elon Musk ücretli yapmaya karar verdi.

Karardan standart kullanıcılar etkilenmeyecek. Şirketler ve devlet temsilcileri etkilenecek. Bu durum şaşkınlığa yol açarken Elon Musk’ın neden böyle bir girişimde bulunduğu ise henüz bilinmiyor.

Diken'de yer alan habere göre; Twitter’ı 44 milyar dolarlık bedelle satın alan iş insanı Elon Musk, sosyal medya platformunun şirket ve hükümetler için ücretli olabileceğini söyledi.

Açıklama, Twitter yönetim kurulunun, platformun Musk tarafından satın alınmasını onaylamasının ardından geldi. Musk, bundan böyle şirket ve hükümetlerin Twitter’da ‘cüzi ücretler‘ ödeyebileceğinin sinyalini verirken, ‘standart kullanıcılar‘ için ücretsiz olmaya devam edeceğini dile getirdi.

GÜVEN YARI YARIYA AZALDI

Öte yandan genç gazetecilerden Sadık Şimşek yaptığı bir açıklamada dikkat çeken bir tespitte bulundu. Elon Musk tarafından twitter platformunun satın alınmasının son derece tehlikeli olduğuna dikkat çeken Şimşek bu satışla birlikte platforma olan ilgi ve güveninin yarı yarıya azaldığına dikkat çekti.

Belki platform başka bir sosyal medya platformu tarafından satın alınsa sorun olmazdı... Ancak siyasilerle içli dışlı olan bir kişi tarafından satın alınması platforma olan güveni yarı yarıya azalttı. Hatta ABD başta olmak üzere çok sayıda ülkedeki siyasetçi ve bürokratlar platformu kullanmayı bırakmaya başladı bile..