Pek bilinmiyor! WhatsApp'ın Ev Ocak Yakan Gizli 5 Özelliği

WhatsApp uygulaması üzerinde kimsenin pekte bilmediği 5 gizli WhatsApp özelliği bulunuyor. Bu özellikler çoğu çiftin başını yakabilir.

Pek bilinmiyor! WhatsApp'ın Ev Ocak Yakan Gizli 5 Özelliği
Yayınlanma Tarihi : 03 Mayıs 2022 18:39

WhatsApp günümüzde en çok kullanılan iletişim araçlarından biri olarak dikkat çekiyor. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp belki de en çok tercih edilen mobil uygulama araçlarından biri.

WhatsApp üzerinden sohbet etmek, görüntülü konuşmak, dosya göndermek aynı zamanda da mesaj göndermek mümkün.

Sesli görüşmenin de yapılabildiği uygulama hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda.

WhatsApp uygulaması hakkında herkesin bilmediği bazı detaylar var. Öyle ki bu özellikler çoğu çiftin ayrılmasına bile neden olacak türden şeylerden oluşuyor.

Günümüzde aldatan çok sayıda çift ne yazık ki sosyal medyanın hayatımızın her alanına girmesiyle birlikte kendilerini daha özgür görmeye başladılar.

whatsapp.jpg

Aldatanların bir çoğu WhatsApp uygulaması üzerinden eşini aldatıyorlar. Karşı taraftaki kişiyle yapılan yazışmalar çiftler tarafındaki ilişkinin derinden sarsılmasına yol açıyor.

Çok sayıda kişisel gelişim uzmanına göre aldatanların sayısıyla boşananların sayısı WhatsApp gibi uygulamaların hayatımıza girmesiyle birlikte tırmanışa geçti. Bir çok kişi için eskiden farklı bir kişiyle iletişim kurmak çok zorken akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte bu durum tümüyle değişti.

Karar gazetesinde yayınlanan bir haberde; WhatsApp uygulamasının pek bilinmeyen 5 gizli özelliğinden bahsedildi. Söz konusu özellikler gerçekten yuva yıkacak türden özelliklerden oluşuyor.

DURUMLARA GİZLİ BAKIN


Bu özelliklerden biri durumlarına bakarken isminin çıkmamasını sağlayan bir özellik. "Listemdeki kişinin durumuna bakmak istiyorum ama haberi olmasın" diyorsanız şöyle yapın; Ayarlar sekmesine tıklayın. Ardından gizliliğe tıklayın ve okundu bilgisini kapatın. Böylelikle istediğiniz kişinin durumuna bakabilir ve görünmez olursunuz. Karşıdaki kişi durumuna baktığınızı anlamaz.


WHATSAPP'IN BİLMEDİĞİNİZ ÖZELLİKLERİ VAR


İnternet üzerinden mesaj, sesli arama, görüntülü arama, anlık durum paylaşma gibi bir çok özelliğe sahip olan WhatsApp, kullanıcılarını sevindirecek haberler vermeye devam ediyor. Android ve Apple telefonlar için özel olarak geliştiren çoğu özellikten haberimiz yok. İşte bizde sizin bu özel özellikleri derledik.

KİMSE ÇEVRİM İÇİ OLDUĞUNUZU BİLMEYECEK

whatsapp-001.jpg
WhatsApp'ın diğer bir özelliği ise görünmez olmak. Nasıl mı? Çevrimiçi görünmek istemiyorsanız ya da giriş çıkış saatlerinizin bilinmesini istemiyorsanız Ayarlara tıklayın. Daha sonra son görülmeye tıklayın ve oradan hiç kimse sekmesine tıklayın. Böylelikle çevrim içi olduğunuzu kimse görmez.

MESAJLARA CEVRİM DIŞI CEVAP VERİN


Size gönderilen mesajları okumak ama karşıdaki kişinin bunu anlamasını istemiyorsanız ayarlar kısmına tıklayıp gizlilikten okundu bilgisini kapatmanız. Bunu başka türlü yapabilirisiniz. Gelen mesajlara cevap vermek istiyorsanız ama istemediğiniz birinin sizi çevrim içi görmesini istemiyorsanız gelen mesajı uygulamaya girmeden yukarı çubuğunu aşağı kaydırıp mesajlara cevap verebilirsiniz.

MAVİ TİKİ KAPATMADAN DURUMLARA BAKIN

whatsapp-002.jpg
Bir diğer durumlara gizli bakma tekniği ise şöyle; durum paylaşan kişini durumuna basılı tutun ama bırakmayın. Durumu gördükten sonra geri yapın ve o kişi durumuna baktığınızı anlamayacak. Böylelikle mavi tikinizi kapatmadan karşı kişinin durumuna bakmış olacaksınız.

ESKİ MESAJLARI GERİ YÜKLEME

Peki eski mesajlar nasıl geri getirilir? Bu konuyla ilgili mobil uygulama devinin resmi sitesinde bazı detaylara yer veriliyor.

Yeni Android cihazınızın, yedeklemenizin kayıtlı olduğu Google Hesabına bağlı olduğuna emin olun. WhatsApp'ı yükleyin ve açın, ardından numaranızı doğrulayın. Sohbet ve medyalarınızı Google Drive'dan geri yüklemek için, sorulduğunda GERİ YÜKLE'ye dokunun. Geri yükleme işlemi tamamlandıktan sonra İLERİ'ye dokunun.

Kaynak: KARAR GAZETESİ

İlgili Haberler