Son 2 Gün! Whatsapp artık bu telefonlarda kullanılamayacak

WhatsApp, bazı Android ve iPhone modellere desteği sona erdiriyor. Son gün 30 Nisan olarak belirlendi. Whatsapp uygulaması bazı cep telefonlarında desteği kesme kararı aldı.- Whatsapp uygulamasının kullanılamayacağı mobil telefonlar belli oldu

Son 2 Gün! Whatsapp artık bu telefonlarda kullanılamayacak
Yayınlanma Tarihi : 28 Nisan 2022 19:34

WhatsApp, bazı Android ve iPhone telefonlarda artık çalışmayacak. Şimdiye dek peş peşe yeni özellikler kullanıma sunan WhatsApp, zaman zaman da bazı telefonlara desteği çekiyor.

Cep telefonu eski olan kullanıcılar ya tekrar telefon satın almak zorundalar ya da WhatsApp uygulamasını silmek zorundalar. Çünkü 30 Nisan 2022 itibariyle bazı telefonlarda artık WhatsApp, çalışmayacak. Çoğu kullanıcının rakip firmalara yönelmesi bekleniyor.

Haber Global derlenen haberde; WhatsApp, uygulamasının çalışmayacağı WhatsApp, bazı Android ve iPhone telefonların listesi de açıklandı.

Buna göre aşağıdaki telefonlardan herhangi birine sahipseniz artık WhatsApp uygulamasını kullanamayacaksınız.

Haber Global'de yer alan habere göre, bu durumu gözönüne alan WhatsApp, düzenli olarak kullanıcılarına bazı işletim sistemlerinin artık kullanılmayacağını bu sistemle çalışan telefon, tablet, bilgisayar gibi cihazlara da artık destek veremeyeceğini belirterek kullanıcılarını cihazlarını ya da işletim sistemlerini yenilemeye davet ediyor.

WhatsApp resmi sayfasından bir açıklama yaparak nisan ayı itibarıyla artık WhatsApp'ın yeni sürümlerinin desteklenmeyeceği işletim sistemlerini açıkladı.

3340235.jpg

Buna göre;

 - Android Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle çalışan cep telefonları
- Android 4.1 ve daha düşük işletim sistemine sahip cihazlar
- iOS 10 veya daha düşük işletim sistemiyle çalışan cihazlar artık WhatsApp kullanamayacak.

Android'in Apple Pie, Banan Bread, Cupcake 1.5, Donut 1.6, Eclair 2.0, Froyo 2.2, Gingerbread 2.3, Honeycomb 3.0 ve Ice Cream Sandwich 4.0 sürümlerini kullananlar WhatsApp'a elveda diyecek.

NE YAPMAK GEREKİYOR?

Eğer bu telefonlardan birine sahipseniz iki gün içerisinde yeni bir cep telefonu almak zorundasınız. Ya da şimdiden rakip firmalara yönelmeniz gerekiyor. Kullanıcıların büyük bir bölümü sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda Telegram'a geçeceklerini belirtmeye başladılar bile. 

Bir bakıma WhatsApp aldığı bu kararla aslında kullanıcı kaybetme hızını artırmış oluyor.